CYBERSTYLER – DIGITAL

• Wyjazd uczniów do Wiesbaden

• W dniach 9 -18 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie Erasmus+ pt. „CyberStyler - Digital creativity to create & connect” w miejscowości Wiesbaden w Niemczech. Podczas warsztatów Julia Machałek, Małgorzata Bagińska, Kamila Jędrzejczyk, Anna Hec oraz Filip Poniewierka z ogromnym zaangażowaniem brali udział m.in. w ćwiczeniach dramowych, debatach, symulacjach oraz zadaniach wykonywanych w terenie, przy wsparciu opiekunów pani Agnieszki Szydło oraz pana Rafała Radzewicza. Owe warsztaty pozwoliły uczestnikom rozwinąć kompetencje oraz wyczuliły na społeczne problemy, pozwalając odkryć nowe kultury i wzmocnić takie wartości jak solidarność, demokracja, itp. Europejski projekt, w którym reprezentanci naszej szkoły mieli zaszczyt i przyjemność wziąć udział, wzmocnił zaangażowanie w dziedzinie partycypowania w życiu społecznym. Wśród dodatkowych atrakcji nasi uczniowie pojechali na mecz piłki nożnej, skorzystali z miejscowego lodowiska, odwiedzili jarmark świąteczny oraz zwiedzili muzeum, a w nim wystawę pt. „The Desire Called Utopia and Other  Science Fictions”. Mamy nadzieję, iż dzięki zawartym znajomościom i przyjaźniom nasza szkoła będzie mogła wziąć udział w kolejnych tego typu projektach.

• Jedziemy do Niemiec!

•    Dzięki zaangażowaniu Pana Macieja Mijewskiego – nauczyciela języka angielskiego w szkole w Siemianicach – przystępujemy do kolejnego projektu w ramach Erasmus +.

Pięcioro naszych uczniów weźmie udział w projekcie „CYBERSTYLER – DIGITAL CREATIVITY TO CREATE & CONNECT”, który odbędzie się w niemieckim Wiesbaden w dniach 9-16 grudnia 2017. Poza wymianą kulturową oraz możliwością współpracy w ramach Unii Europejskiej uczniowie będą szkolić swoje kompetencje komunikacyjne i informatyczne ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w kontaktach za pomocą mediów społecznościowych. Małgosia, Ania, Kamila, Julia i Filip będą mieli okazję współpracować z rówieśnikami z Cypru, Grecji, Słowenii, Rumunii i Niemiec. Zajęcia w formie warsztatów edukacji nieformalnej prowadzone będą przez trenerów i edukatorów. Pomocą służyć będą opiekunowie wszystkich grup, w tym Pani Agnieszka Szydło i Pan Rafał Radzewicz. Program wypełniony jest zajęciami oraz licznym wydarzeniami integrującymi młodzież biorącą udział w projekcie. Mamy nadzieję, że jest to początek owocnej współpracy z nowymi partnerami.