Napisali o nas

• Radio Gdańsk

• Zakończyła się rozbudowa szkoły w Siemianicach koło Słupska. Prace kosztowały ponad 13 milionów złotych, z czego prawie 2 miliony złotych to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Teraz są tam nowoczesne pracownie, nowe boisko i więcej sprzętu.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem.

• Kanał 6

• Uczniowie szkoły w Siemianicach mogą już korzystać z nowego i nowoczesnego skrzydła szkoły. To kolejna inwestycja gminy Słupsk w zespół placówek oświatowych w tej miejscowości. Wcześniej otwarto tam przedszkole.

pełny artykuł dostępny pod linkiem.

• Głos Pomorza

• W Siemianicach otwarto nowe skrzydło Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem.

• Erasmus + w Vectra TV

• W TV Vectra został opublikowany materiał o projekcie Erasmus + w Zespole Szkół w Siemianicach.

Materiał można obejrzeć tutaj.

• Artykuł ukazał się w Głosie Pomorza.
        Zachęcamy do zapoznania się.

Link do artykułu dostępny tutaj.

• Wydanie specjalne

• kwiecień 2017

• luty - marzec 2017

• grudzień 2016 - styczeń 2017

• październik - listopad 2016

• Lorem Ipsum

• Nasza Gmina, Nasze Życie - listopad 2015 r.

• Cały artykuł dostępny tutaj.

• Nasza Gmina, Nasze Życie - listopad 2015 r.

• Cały artykuł dostępny tutaj.

• Nasza Gmina, Nasze Życie - październik 2015 r.

• Cały artykuł znajduje się tutaj.

• Nasza Gmina, Nasze Życie - lipiec 2015 r.

• Cały artykuł znajdziecie tutaj.

• Nasza Gmina, Nasze Życie - czerwiec 2015 r.

• Cały artykuł znajdziecie tutaj.

• gdansk.tvp.pl - Niezwykły prezent dla ulubionego wychowawcy

• Ostatni dzień szkoły - jutro już wakacje. Kwiaty, słodycze, upominki czy inne upominki - uczniowie w różny sposób dziękują swoim nauczycielom. W gimnazjum w podsłupskich Siemianicach - dyrekcja umówiła się z nauczycielami, że żadnych prezentów nie przyjmują. Uczniowie, więc wpadli na świetny pomysł jak w nietypowy sposób podziękować swojemu ulubionemu wychowawcy.

Jest to tylko fragment artykułu. Aby przeczytać i obejrzeć całość zapraszamy tutaj.

• Teleexpress - 12.06.2015

• Reportaż o naszej szkole pojawił się w popularnym programie informacyjnym w dniu 12 czerwca 2015 r. Link do całego odcinka znajduje się tutaj. Dla niecierpliwych dodamy, że najciekawsza część reportażu zaczyna się w 8:42 minucie.

• Portal GP24 - Namalowali portret Einsteina w klasie. Prezent dla wychowawcy od uczniów z Siemianic

• Klasa III b z Gimnazjum w Siemianicach wymyśliła niecodzienny prezent dla swojego wychowawcy na zakończenie okresu wspólnej pracy.

Ponieważ dyrekcja Zespołu Szkół w Siemianicach wprowadziła zakaz wręczania kosztownych prezentów wychowawcom, uczniowie i ich rodzice zaczęli wymyślać inne sposoby wyrażenia wdzięczności wychowawcom klas. W ubiegłym roku klasa III a przygotowała dla swojego wychowawcy Tomasza Rybaka piękny album fotograficzny ze zdjęciami z rozmaitych wspólnych imprez, wyjazdów i wypraw, który wzruszył nie tylko wychowawcę, ale całe grono pedagogiczne. W tym roku gimnazjalna klasa III B poszła jeszcze dalej . W weekend wraz z rodzicami wymalowała gabinet fizyczny, w którym ich wychowawca Sebastian Winsztal prowadzi zajęcia z fizyki i matematyki. W centralnym punkcie klasy na ich zamówienie wynajęty grafficiarz namalował portret Alberta Einsteina, którego wizerunek pan Winsztal lubi nosić na swojej koszulce.

Cały artykuł dostępny jest na tutaj.

• Nasza Gmina Nasze Życie - Wydanie specjalne - Szkoły Gminy Słupsk

•  Aby przeczytać cały artykuł kliknij gazeta_gminna.pdf.

• Witryna internetowa Urzędu Gminy Słupsk, 10.11.2014 - Nowoczesna szatnia w nowoczesnej szkole

• Wreszcie jest! Piękna, nowoczesna, przestronna, wygodna, jasna, kolorowa, z szafką dla każdego dziecka. Bezpieczna!

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu” - przy ogromnym poparciu dyrekcji szkoły i  rodziców – wystąpiło z wnioskiem do Urzędu Gminy Słupsk o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej. Projekt zakładał zamówienie, zakup i zamontowanie szafek w ramach modernizacji oraz poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny w szkolnej szatni. [...]

Jest to fragment artykułu jaki ukazał się na stronie internetowej Urzędu Gminy Słupsk w dniu 10 listopada 2014 r. Zapraszamy do lektury całego artykułu!

• Witryna internetowa Urzędu Gminy Słupsk, 08.10.2014 - Sukces Anastazji Maciejewskiej

• W związku z przypadającym w dniu 4 października 2014 r. Międzynarodowym Dniem Zwierząt Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier ogłosiła konkurs plastyczny dla klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Słupsk którego temat to "Pomagamy zwierzętom". Łącznie do Urzędu Gminy wpłynęło 57 przepięknych kolorowych prac uczniów z których to komisja konkursowa w składzie Wójt Gminy Słupsk - Barbara Dykier, Zastępca Wójta - Bernard Rybak oraz Sekretarz Gminy - Adam Sędziński wybrała 3 prace które zostaną nagrodzone gadżetami gminnymi.

Autorami wybranych prac są:

1. Zuzanna Wroniszewska, lat 8, klasa II, ZS Redzikowo

2. Anastazja Maciejewska, 8 lat, klasa II, ZS Siemianice

3. Mateusz Giszka, Oliwia Langowska, Julia Groblewska, ZS Jezierzyce

Jak przyznaje komisja wybór prac był niezwykle trudny, gdyż tak naprawdę każda praca charakteryzowała się swoistym urokiem i techniką, która w tym przypadku była dowolna. Wśród prac znalazły się prace wykonane kredkami, mazakami, wycinakami, bibułą czy plasteliną. Wszyscy autorzy prac otrzymają pamiątkowy dyplom aby tym samym zachęcić dzieci do aktywnego udziału w kolejnych latach. Wszystkie prace natomiast zostały wywieszone w Urzędzie Gminy gdzie, można podziwiać talent naszych uczniów. Są one także wsparciem zbiórki karmy dla zwierząt jaka w dniach od 6-10 października 2014 r. ma miejsce w głównym holu Urzędu.

Całość artykułu wraz z galerią dostępna
        tutaj>>

• Głos Pomorza, październik 2014 - Wizyta w Głosie Pomorza

• Gazeta Gminna, kwiecień 2014 - Uczniowie z Siemianic odwiedzili Turcję