Nawigacja

Zima w origami

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej kolejny raz wykonali prace techniczne metodą origami. Pod okiem p. Anity Matejko stworzyli wspaniale bałwanki oraz zimowe lasy wykorzystując koła z papieru w różnych kolorach oraz rozmiarach.


Zapraszamy do galerii.

 

Boże Narodzenie w origami

    Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną wykonali kolejne prace techniką origami. Pod okiem p. Anity Matejko stworzyli piękne mikołaje, choinki i anioły. Prace jak zwykle można podziwiać przy salach 304 i 310.


Zapraszamy do galerii.

 

Cardmaking na świetlicy

Cardmaking to nic innego jak własnoręczne tworzenie kartek. Uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem Pani Marii Nowak wykonali piękne kartki świąteczne przy pomocy maszynki tnąco-wytłaczającej.


Zapraszamy do galerii.

 

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na świetlicy

Jak co roku świetlica szkolna przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wykonują dekoracje ścienne, okienne, szyją wiszące choinki, gwiazdki oraz wykonują prace techniczno-plastyczne.


Zapraszamy do galerii.

 

Sowy z rolek po papierze

Rolka po papierze to dobry element do recyklingu. Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej wykonały sowy z rolek, materiałów bawełnianych i papieru. Zapraszam do oglądania zdjęć


Zapraszamy do galerii.

 

Konkurs na najlepsze świąteczne przebranie

W środę 5 grudnia rozstrzygnięto konkurs świetlicowy na najlepsze świąteczne przebranie. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się po przedstawieniu ZAPOMNIANE TRADYCJE. Spośród wszystkich przebranych dzieci wybraliśmy trójkę zwycięzców, zaś pozostałe osoby otrzymały wyróżnienia i słodkie upominki.


Zapraszamy do galerii.

 

 

Las i jego mieszkańcy

W ostatnim tygodniu listopada omawialiśmy w świetlicy temat LAS I JEGO MIESZKAŃCY. Uczniowie obejrzeli tematyczny film oraz prezentację multimedialną. Wykonali także wykreślanki, krzyżówki, kolorowanki oraz prace techniczne. Tym samym zakończyliśmy tematykę jesienną. Wkrótce w gablotach będzie można podziwiać bożonarodzeniowe prace plastyczno-techniczne.


Zapraszamy do galerii.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto - Dzień Dziecka, a 25 listopada swoje święto mają wszystkie misie i obchodzą swoje urodziny. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku, dokładnie w 100 rocznicę powstanie tej pluszowej maskotki. Pierwszy pluszowy miś powstał 116 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek.

 

Z powstaniem tej pluszowej maskotki wiąże się legenda sięgająca roku 1902. To właśnie wtedy ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosevelt, podczas polowania nie zgodził się na zastrzelenie małego niedźwiadka. Wydarzenie to opisał dziennik "Washington Post" i powstała karykatura prezydenta, który broni małego misia. Popularność rysunku wykorzystał właściciel sklepu z zabawkami w Nowym Jorku i uszył pierwszego pluszowego misia. Na cześć prezydenta nazwał maskotkę: "Teddy's Bear" (miś Teddiego). Prezydent wyraził na to zgodę. Narody anglojęzyczne do dziś pluszowego misia nazywają Teddy Bear, a maskotka stała się niekwestionowanym królem zabawek.


Zapraszamy do galerii.

 

Projekt "Serce od serca"

Uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, pod okiem p. Marii Nowak wzięli udział w projekcie "Serce od serca" i uszyli poduszki w kształcie serca. Projekt "Serce od serca", który ma na celu zapewnienie komfortu pacjentkom z rakiem piersi. Akcja szycia serc ma charakter charytatywny. Wszystkie "serca" trafią do pacjentek, które są odwiedzane przez wolontariuszki Stowarzyszenia Gdańskich Amazonek przez zabiegiem mastektomii.


Zapraszamy do galerii.

 

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w świetlicy szkolnej

W czwartek 15 listopada 2018 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obejrzeli tematyczny film edukacyjny, wzięli udział w dyskusji oraz wykonali tzw. PAPIEROSIAKI STRASZAKI, mające przypominać jak bardzo szkodliwe jest palenie tytoniu.


Zapraszamy do galerii.

 

Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej z okazji Święta Niepodległości przygotowali ciekawe, tematyczne prace techniczne. Wykonali między innymi Godło Polski oraz biało-czerwone girlandy i kotyliony wykorzystując takie materiały jak: rolki po papierze toaletowym oraz kolorowe papiery. Przeprowadzona została także pogadanka, na temat: „Co to znaczy być prawdziwym Polakiem?”. Podopieczni świetlicy bardzo chętnie brali udział w dyskusji.


Zapraszamy do galerii.

 

Światowy Dzień Żywności

Z okazji Światowego Dnia Żywności, uczniowie uczęszczający na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz mieli okazję przygotować wspólny posiłek. Kanapki prezentowały się znakomicie, były kolorowe i bardzo smaczne, a przede wszystkim bogate w witaminy.


Zapraszamy do galerii.

 

Kokardy na świetlicy

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci wraz z nauczycielem przygotowali ponad 80 kokard narodowych. Serce kokardy tworzy kolor biały, który symbolizuje godło - Orła Białego, czerwień natomiast odzwierciedla kolor tarczy herbowej. Nasi uczniowie będą nosili patriotyczne kokardy podczas apelu z okazji Święta Niepodległości.


Zapraszamy do galerii.

 

Halloween w świetlicy

Z okazji Halloween uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali ciekawe tematyczne prace, takie jak duszki z papieru i bibuły oraz nietoperze z wytłoczek po jajkach. Wcześniej z pomocą nauczyciela zrobili także halloweenowe dynie, które stanowiły dekorację świetlicy przez kilka tygodni.


Zapraszamy do galerii.

 

Jesień w świetlicy

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli w tym roku okazję wykonać wiele ciekawych prac o tematyce jesiennej. Wykorzystano różne materiały, takie jak: wysuszone liście, rolki po papierze toaletowym, plastelina, kolorowe papiery. Prace jak zwykle można podziwiać w gablotach przy salach 304 oraz 310.


Zapraszamy do galerii.

 

Malowanie na styropianie

Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej mieli okazję poznać nowy sposób na utworzenie wyjątkowej pracy plastycznej. Dzieci malowały już na zwykłych kartkach papieru, tym razem jednak spróbowali swoich sił na styropianie. Dzieci malowały jesienne drzewo oraz misia.


Zapraszamy do galerii.

 

Świetlica - Zwierzęta origami

Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przygotowali kolejne prace techniką origami. Tym razem wykonali wodne zwierzęta z okazji dwóch nietypowych świąt obchodzonych niedawno w świetlicy szkolnej: Światowego Dnia Zwierząt oraz Światowego Dnia Morza. Prace można podziwiać przy sali 304.


Zapraszamy do galerii.

 

Świetlica - Jesień w origami

W tym roku szkolnym uczniowie uczęszczający do świetlicy będą mieli okazję zgłębić tajniki origami. We wrześniu zajęliśmy się tematyką jesienną. Pod okiem p. Anity Matejko uczniowie wykonali piękne drzewa, jesienne liście oraz grzyby. Prace można podziwiać na tablicach znajdujących się przy sali 310.


Zapraszamy do galerii.

Śniadanie w świetlicy

W poniedziałek 16 września panie ze świetlicy przygotowały dla swoich podopiecznych śniadanie w postaci tostów z szynką, serem i papryką. W przygotowaniach pomagały dziewczynki z klas II i III. Po konsumpcji przeprowadzona została pogadanka m.in. na temat prawidłowego mycia zębów, w związku z obchodzonym kilka dni wcześniej Światowym Dniem Zdrowia Jamy Ustnej. Uczniowie obejrzeli także krótki film tematyczny, po którym wrócili do zabawy. 


Zapraszamy do galerii.

 

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    ul. Słupska 42
    76-200 Słupsk
  • +48 59 8471856

Galeria zdjęć