Aktualności

      • Wyjazdy zawodoznawcze (wycieczki) do zakładów pracy dla uczniów gimnazjum w Siemianicach

      • Celem wycieczek jest  przede wszystkim poznanie przez uczniów gimnazjum branżowych zakładów pracy, funkcjonujących w środowisku lokalnym,  dzięki czemu łatwiej będzie im podjąć właściwą decyzję dotyczącą ich przyszłości.

        W miesiącach październik -  czerwiec  2016/ 2017 r. młodzież z klas II i  III weźmie udział  w wyjazdach zawodoznawczych do następujących zakładów pracy: zakład weterynarii, zakład fryzjerski i kosmetyczny, zakład fotograficzny, szpital wojewódzki, zakład mechaniczny, Centrum Kształcenia Praktycznego, Szkoła Policji, Sąd Rejonowy, Scania, Starostwo Powiatowe w Słupsku.

        Wycieczki będą  stanowiły dla uczestników cenne źródło wiedzy o różnych zawodach, wykonywanych przez pracowników odwiedzanych zakładów pracy. Dzięki nim gimnazjaliści będą mogli uzyskać - bezpośrednio u źródła - przydatne informacje na temat działalności firmy, specyfiki zawodów charakterystycznych dla konkretnych branż czy cech psychofizycznych, niezbędnych do wykonywania zadań na  różnych stanowiskach pracy. 

        Zakład weterynarii 

        Dzięki uprzejmości pana Edwarda Stokłosy uczennice klasy III mogły poznać specyfikę zawodu weterynarza. Widziałyśmy również pana doktora podczas pracy. W trakcie naszego pobytu pojawiali się pacjenci: świnka morska i dwa psy. Uczennice dowiedziały się na czym polega ta praca i jakie predyspozycje zawodowe są pożądane. Pan doktor Edward Stokłosa  bardzo interesująco opowiadał o swojej pracy, podawał interesujące fakty o swoich pacjentach, którymi są nie tylko psy i koty, ale także rybki, chomiki, jaszczurki, a nawet konie i krowy. Dziękujemy panu doktorowi z Przychodni Weterynaryjnej z ul. Armii Krajowej 29 za przeprowadzenie zajęć zawodoznawczych dla uczniów naszego gimnazjum.


        Zapraszamy do galerii.

      • KARATE – MOJA PASJA

      • Ma na imię Oskar,  11 lat, jego pasją jest karate. Swoją historię z tym sportem zaczął w naszej szkole. Było to trzy lata temu, a dokładnie we wrześniu 2014 roku. Wtedy to Klub Karate Champion Słupsk im. Michała Godnicza prowadzony przez senseja Przemysława Juchniewicza utworzył sekcję w Siemianicach. Od pierwszego treningu Oskar ćwiczy regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu. Uwielbia treningi i wycisk, który daje sensej.


        Styl karate, który ćwiczy, to Shotokan. Karate Shotokan jest stylem tradycyjnym, pochodzącym z Japonii. Wywodzi się on od mistrza Gichin Funakoshi  pierwszego nauczyciela karate w Tokio. Styl ma korzenie w starych, chińskich stylach. Słowo „shoto” oznacza zapach sosen a „shotokan” to budynek, miejsce w którym przyjmuje się nauki mistrza. 


        Karate jest sztuką samoobrony bez broni, gdzie ręce i nogi poddawane są systematycznym ćwiczeniom, polegającym na zadawaniu ciosów, kopnięć, jak też blokowaniu. Karate jest stylem, gdzie karateka opanowuje wszelkie ruchy ciała, jak skłony, podskoki, balansowanie, ucząc się poruszać kończynami i ciałem w przód i w tył, na boki, w górę i w dół, w sposób jednolity i swobodny. Techniki karate odznaczają się dobrą kontrolą. Nauka karate składa się z trzech części – kihon, kata i kumie. Ważnym aspektem karate jest też aspekt duchowy nauki – kształtowanie charakteru, zachowania pełnego godności i pokory, poszanowania etykiety i dojo. Każdy trening zaczynamy i kończymy ceremoniałem, po to, aby oczyścić umysł od problemów i zmartwień i podziękować za trening.


        Klub, w którym ćwiczy Oskar jest członkiem Związku Karate SGI Poland. Oskara obowiązuje  strój do ćwiczeń, czyli kimono. Musi mieć ważne badania lekarskie od lekarza sportowego, prowadzić budo pass, czyli legitymację karate, przystępować do egzaminów , które prowadzone są cykliczne i potwierdzone zaświadczeniem przez federację. Dzięki ciężkiej pracy w chwili obecnej posiada stopień szkoleniowy uczniowski 7.1 KYU, czyli może ubierać pomarańczowy pas do kimona. Brał udział w seminariach m.in. w Tucholi i Człuchowie. Uczestniczył w zawodach. Ma na swoim koncie kilka sukcesów, chociaż czasami bardzo o nie ciężko.  Do najcenniejszych  zalicza: I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate S.G.I Poland w Krzyżu Wielkopolskim, IV miejsce w Pucharze S.G.I Poland w Słupsku, III miejsce na Gali sportów Walki im. Michała Godnicza, Puchar Polski.  Teraz 4.11 listopada wybiera się na kolejne zawody. Był również na letnim obozie szkoleniowym.


        Poza treningami spotyka się z innymi klubowiczami na piknikach, rajdach nocnych, ogniskach, na których atmosfera jest rewelacyjna.


        Dlaczego warto trenować karate:

        - treningi są doskonałą formą upustu energii, wyładowania,

        - treningi cechuje symetryczny rozwój obu stron ciała czyli harmonijny rozwój,

        - kształtuje koordynację, koncentrację,

        - uczy szybkiego reagowania,

        - rozwija szybkość i gibkość,

        - uczy szacunku i wpaja dyscyplinę,

        - jest rewelacyjna atmosfera, polecam !!!!!


        Zapraszamy do galerii.

      • Uczeń z pasją: Iga Wolska - uczennica klasy Vb

      • Nazywam się Iga Wolska i jestem uczennicą klasy V b Szkoły Podstawowej przy ZS w Siemianicach. W wolnym czasie lubię robić różne rzeczy ale najbardziej pochłaniają mnie taniec i moda. Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się już w przedszkolu, od małego marzyłam o tańcu. Ponad rok temu, zaczęłam uczęszczać do grupy tanecznej cheerleaders w Słupsku. Obecnie chodzę na zajęcia taneczne i należę do grupy, w której trenujemy Hip-Hop. Taniec jest nierozerwalnie połączony z modą, którą pasjonuję się od dawna. Uwielbiam projektować stroje i dodatki, mam nawet swoje portfolio na jednej ze stron internetowych. Czytam magazyny poświęcone modzie i artykuły o znanych projektantach. W przyszłości chciałabym wykorzystać moje talenty i pasje w pracy i w codziennym życiu.

      • Uczeń z pasją: Emilia Kamińska 11 lat - uczennica klasy Va

      • Jaj pasja rozpoczęła się bardzo niewinnie. Emilka po prostu poszła z rodzicami na basen aby kibicować swojemu kuzynowi. Tak jej się spodobało pływanie, że w wieku 5 lat trafiła na zajęcia nauki pływania. Obecnie należy do grupy pływackiej Beata swim team. W swojej kolekcji posiada liczne medale, puchary i dyplomy z zawodów pływackich. Najcenniejszy z nich to złoto zdobyte podczas zawodów na hali pływackiej w Słupsku. Marzy jej się kariera sportowa i reprezentowanie Polski na olimpiadzie sportowej.

        Korzyści wynikające z pływania: 

        - relaksuje, odpręża, rozluźnia mięśnie całego organizmu,
        - koryguje wady postawy,
        - wpływa na ogólny rozwój psychofizyczny człowieka,
        - wpływa na sprawność, kształtuje się szybkość, wytrzymałość, wyrabia odwagę, zdyscyplinowanie.

      • Uczeń z pasją: Robert Woronin 11 lat - uczeń klasy Va

      • Robert Woronin 11 lat - uczeń klasy Va Szkoły Podstawowej w Siemianicach

        Robert pierwszy raz zetknął się ze wspinaczką w wieku 7 lat. W 2012 roku rodzice, miłośnicy gór i turystyki górskiej, zabrali go na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tu Robert "połknął haczyk" i odtąd często odwiedzał Halę Sportową w Jezierzycach wspinając się metodą "na wędkę".

        W tym roku powrócił na Jurę Krakowsko-Częstochowską, gdzie w miejscowościach Rzędkowice, Podlesice czy Mirów znajduje się "polskie centrum wspinaczkowe". Wspinał się na drogach o czwartym stopniu trudności. 

        Na chwilę obecną największym skałkowym marzeniem Roberta jest wspinaczka z tzw. asekuracją dolną.

        Sprzęt niezbędny do uprawiania wspinaczki, który Robert posiada to:

        • lina
        • uprząż
        • kask
        • specjalne buty wspinaczkowe
        • tzw. "szpej" - karabinki, ekspresy, przyrząd asekuracyjny, kości.

         

        Korzyści z uprawiania wspinaczki to:

        • własna satysfakcja z pokonywania trudności
        • przełamywanie własnych słabości
        • rozwój fizyczny
        • budowanie zaufania do partnera
        • kształtowanie takich cech jak dokładność, skrupulatności, cierpliwość.

        W warunkach północnej Polski wspinaczkę uprawia się na sztucznych ścianach w halach sportowych mając nadzieję na letnie wyjazdy w skałki.


        Zapraszamy do galerii.

      • Targi Edukacyjne w Jezierzycach

      •    07 kwietnia  2016 roku na hali widowiskowo - sportowej w Jezierzycach po  raz kolejny odbyły się Gminne Targi Edukacyjne  dla uczniów i rodziców klas drugich i trzecich z Jezierzyc, Redzikowa i Siemianic. Uroczystego otwarcia targów  dokonali : Dyrektor Zespołu Szkół w Siemianicach Danuta Konkol, Dyrektor Gimnazjum w Jezierzycach Tadeusz Frąckowski i sekretarz Gminy Słupsk Adam Sędziński, którzy przywitali wszystkich uczestników.
           Na zaproszenie do udziału w Targach odpowiedziało ponad dwadzieścia szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska, Kołobrzegu, Białego Boru i Warcina.Uruchomiony został także punkt poradnictwa zawodowego i konsultacyjnego Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ze Słupska. Doradca zawodowy udzielała uczniom porad dotyczących dalszego kształcenia, a w szczególności predyspozycji zawodowych.
         Dla każdej szkoły  zostały  przygotowane miejsca tzw. stoiska, gdzie zostały rozłożone  ulotki, foldery, informacje o szkole, plakaty, a także, gdzie uczniowie   indywidualnie  mogli zapytać się  o interesujące ich zagadnienia.  
           Szkoły przygotowały bardzo ciekawe prezentacje. Były filmy, piosenki,  pokazy sprawnościowe, pokazy musztry, sygnały i dźwięki używane podczas polowań, pokazy fryzur, pokazy barmańskie, prezentacja drukarki 3D itp. 
           Uczniowie zapoznali się z  ofertą edukacyjną przygotowaną na rok szkolny 2016/2017, dowiedzieli się jakie wymagane są dokumenty, jakie są kierunki kształcenia,  co im  zapewnia szkoła i gdzie można znaleźć później pracę. Dzięki temu bardziej świadomie wybiorą szkołę, w której będą kontynuować naukę.
        Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom Gminnych Targów Edukacyjnych za przybycie i zaangażowanie. Zapraszamy w następnym roku szkolnym.

        Małgorzata Tabała


        Zapraszamy do galerii.

      • Oferta szkół ponadgimnazjalnych

      • Zespół Szkół Agrotechnicznych im. Władysława Reymonta w Słupsku
        Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku
        Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
        Prezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku
        Prezentacja Zespołu Szkół Społecznych Ponadgimnazjalnych  w Słupsku
        Prezentacja II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku

         

      • Dni Otwarte

      • Jak co roku, uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych mają szansę odwiedzić szkoły średnie w Słupsku, aby wybrać tą, która jest ich zdaniem najlepsza. W marcu i kwietniu grono pedagogiczne wraz z uczniami szkół średnich przygotowują dzień otwarty, aby zachęcić gimnazjalistów do wyboru dalszej edukacji w swojej szkole.
        To jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Od tego, co zdecydują, zależy ich przyszłość!
        Zadaniem każdej ze szkół średnich jest zorganizowanie całego przedsięwzięcia jak najlepiej, aby przekonać uczniów do siebie. Udowodnić, że to właśnie u nich panuje dobry klimat, wszyscy są przyjaźni i mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji, a także są w stanie przygotować jak najlepiej do matury i wykonywania wybranego zawodu.

        Dobry moment, by przekonać się, o czym marzą,
        czego chcą, co będzie dla nich najlepsze!​

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
      • +48 59 8471856
      • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk Poland
      • NIP 839-28-15-823
      • Numer konta szkoły: BNP Paribas 88 1600 0003 1852 7297 3000 0001
    • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia