Harmonogram postępowania przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych
Lp.
Rodzaj czynności
Termin w postępowaniu rekrutacyjnym
Terminy w postępowaniu uzupełniającym
1
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgim. wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Od 09.05 2016 do 22.06.2016
08.07. 2016r.
Od godz. 12:00 do 12.07.2016r. do godz. 12;00
Od 14.11 2016 - 1.12.2016 (1)
Od 9.05 2016 -do25.05.2016
(dotyczy szkół przeprowadzających sprawdziany uzdolnień kierunkowych, o którym mowa w art. 20 f ust. 5 ustawy, prób sprawności fizycznej o których mowa w art. 20 h ust.1 pkt 3 i ust. 4 ustawy , lub sprawdziany kompetencji językowych, o którym mowa w art. 7 b ust. 1c i art. 20 j ust. 1 ustawy)
2
Przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, o których mowa w art. 20f ust.5 ustawy
Do 31.05.2016r. do 30.11.2016 r. 1
Od 13.07.2016.r.do 14. 07.2016 r.
3
Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej art 20h ust.1pkt3 i ust4 ustawy
4
Przeprowadzenie sprawdzianu kompetencji językowych, zgodnie z art. 20j ust.1 w ty w szkole ponadgim ogólnodostępnej z oddziałem międzynarodowym art.7b 1c ustawy
5
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, o których mowa w art. 20 f ust. 5 ustawy
0d 01.06.2016 r. do 17.06.2016.r. do godz12:00
15.07.2016 r. do godz. 12;00
6
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik prób sprawności fizycznej o którym mowa w art. 20h ust. 1 pkt 3 i ust. 4 ustawy
7
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych o których mowa w 20 j ust. 1 ustawy w tym w szkole ponadgimnazj. ogólnodostępnej z oddziałem międzynarodowym zgodnie z art. 7b ust. 1 c ustawy
8
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgim. o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego
Od 24.06.2016 r. do 28.06.2016 r. do godz. 12:00
X
Do 1.12.2016 r. ( 1)
9
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjna wniosków o przyjęcie do szkoły ponadgim. i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnych o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy
Od 28.06.2016r. do godz. 12: 00 do 30.06 2016 r. do godz. 12:00
14.07.2016r.
Do 5.12.2016 r. ( 1)
10
Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
01.07.2016r.do godz. 12:00
27.07.2016 r. ( jeden dzień rozpatrzeniu odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej; termin wynika z art. 20 z c ustawy o syst oświaty)
Do 07.12.2016 r. ( 1)
11
Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowanie na badania lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia o wyborze tej szkoły
Od 04.07.2016r. do 05. 07.2016 r. do godz. 15:00
28.07.2016r.
12
Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gim i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gim., o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły pondadgim. a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
0d 01.07.2016r. do 07.07.2016r. do godz. 15:00
Od 29.07.2016r. do 01.08.2016r.
13
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
08.07.2016r. do godz. 12:00
12.12.2016r 1 do godz.12.00
Do 31.08.2016r.
Do 31.01.2017r. (1)
14
Poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole
Niezwłocznie po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym
Niezwłocznie po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu uzupełniającym
Przewodnik szpiega
Przewodnik szpiega
po TARGACH EDUKACYJNYCH
Stoisz przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Możesz potraktować to jako misję szpiegowską. Rozpocznij ją 07.04.2016r. i staw się na godzinę 10.30 w hali sportowej w Jezierzycach, gdzie odbywać się będą Targi Edukacyjne.
Poniżej przedstawiam plan, który pomoże zdobyć Ci istotne informacje. Na ich podstawie będziesz mógł wybrać interesującą Cię szkołę.
Przygotuj się do misji.
• Zastanów się, jaki typ szkoły Cię interesuje?
• Pomyśl, czego oczekujesz od przyszłej szkoły?
• Sprawdź, które informacje możesz zdobyć w internecie – nie będziesz musiał pytać o to, co sam możesz znaleźć.
Niezbędne akcesoria, które musisz ze sobą zabrać:
• notes i długopis,
• aparat fotograficzny – może się okazać przydatny do sfotografowania stoisk,
• plecak na otrzymane materiały.
Przeprowadź dokładną, krytyczną obserwację wybranych stoisk.
Zadaj podchwytliwe pytania nauczycielom. Nie daj się zwieść pozorom. Wiarygodnym źródłem mogą okazać się uczniowie. Możesz zapytać ich o:
• nauczycieli i ich wymagania,
• atmosferę w szkole,
• zajęcia pozalekcyjne,
• języki obce,
• bufet/stołówkę szkolną/sklepik
• wymiany uczniowskie,
• wyposażenie szkoły,
• ciekawe wydarzenia w szkole,
• w co można się zaangażować.
Zachowaj czujność !
• Zbieraj tylko te materiały, które są istotne dla Twojej misji.
• Nie daj się zwieść gadżetom! Baloniki, krówki i smycze nie są wyznacznikiem prawdziwej atrakcyjności szkół.
• Notuj nie tylko informacje dotyczące szkół, ale również swoje spostrzeżenia po odwiedzeniu stoiska.
Opracuj raport.
• Wszystko czego się dowiedziałeś, poddaj dokładnej analizie.
• Zajrzyj na strony internetowe szkół, które Cię interesują lub odwiedź je osobiście.
• Zastanów się czy znalazłeś to, czego szukałeś – czy wybrana przez Ciebie szkoła odpowiada Twoim wymaganiom ?
POWODZENIA ! -
Kierunki kształcenia
Technikum nr 1, ul. Szczecińska 60, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
- technik elektronik
- technik teleinformatyk
- technik elektryk
- technik informatyk
- technik hotelarstwa
- technik obsługi turystycznej
- technik żywienia i usług gastronomicznych
Technikum nr 2, ul. Królowej Jadwigi 3, w Zespole Szkół Budowlanych
- technik budownictwa
- technik inżynierii środowiska i melioracji
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
Technikum nr 3, ul. Szymanowskiego 5, w Zespole Szkół Technicznych
- technik technologii drewna
- technik przemysłu mody
- technik informatyk
- technik organizacji reklamy
- fototechnik
Technikum nr 4, ul. Niedziałkowskiego 2, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4
- technik mechanik o profilu policyjnym i morskim
- technik mechatronik o profilu strażackim i lotniczym
- technik pojazdów samochodowych
- technik logistyk
- technik spedytor
- technik usług fryzjerskich
- technik energetyk
- technik technolog/ stylista wyrobów skórzanych
Technikum nr 5, ul. Partyzantów 24, w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
- technik ekonomista
- technik handlowiec
- technik cyfrowych procesów graficznych
- technik księgarstwa
Technikum nr 6, ul. Szczecińska 36, w Zespole Szkół Agrotechnicznych
- technik architektury krajobrazu
- technik ochrony środowiska
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
- technik żywienia i usług gastronomicznych
- technik technologii żywności
- technik informatyk
- technik geodeta
- technik analityk
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1, ul. Szczecińska 60, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
- kucharz
- cukiernik (oddział integracyjny)
- klasa wielozawodowa:
- fryzjer
- elektryk
- elektromechanik
- wędliniarz
- monter elektronik
- monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych
- krawiec
- piekarz
- cukiernik
- tapicer
- fotograf
- ślusarz
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2, ul. Królowej Jadwigi 3, w Zespole Szkół Budowlanych
- murarz - tynkarz
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
- monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3, ul. Szymanowskiego 5, w Zespole Szkół Technicznych
- stolarz (klasa integracyjna)
- pracownik pomocniczy obsługi hotelowej ( klasa integracyjna)
- fotograf
- tapicer
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4, ul. Niedziałkowskiego 2, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4
- mechanik monter maszyn i urządzeń
- mechanik pojazdów samochodowych
- elektromechanik pojazdów samochodowych
- lakiernik
- klasa wielozawodowa w zawodach:
- obuwnik
- operator obrabiarek skrawających
- monter mechatronik
- operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
- blacharz samochodowy
- ślusarz
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5, ul. Partyzantów 24, w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących
- sprzedawca
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6, ul. Szczecińska 36, w Zespole Szkół Agrotechnicznych
- ogrodnik
- kucharz
I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 15,
- klasa geograficzno-matematyczna
- klasa społeczno- prawna
- klasa medyczno-farmaceutyczna
- klasa politechniczna
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, ul. Mickiewicza 32,
- Klasa A realizująca przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka
- Klasa B realizująca przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, fizyka
- Klasa C realizująca przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, geografia
- Klasa D realizująca przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski
III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie, ul. M. Zaborowskiej 2,
- klasa graficzna
IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku, ul. Grottgera 13,
- klasa ekologiczna: matematyka, fizyka, język angielski
- klasa humanistyczno – prawna: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie
- klasa turystyczna: geografia, WOS, język angielski
- klasa medyczno – farmaceutyczna: biologia, chemia, fizyka
V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku, ul. Deotymy 15a,
- klasa politechniczna
- klasa humanistyczna
- klasa europejska
- klasa medyczno- przyrodnicza
Liceum Plastyczne, ul. Szymanowskiego 5
- plastyk
Technikum w Ustce, ul. Bursztynowa 12,
- technik hotelarstwa
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
- technik mechanik
- technik żywienia i usług gastronomicznych
Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Ustce, ul. Bursztynowa 12,
- klasa wielozawodowa w zawodach:
- mechanik pojazdów samochodowych
- kucharz
- fryzjer
- stolarz
- sprzedawca
- monter instalacji sanitarnych
- ślusarz
LO w Ustce, ul. Bursztynowa 12,
- matematyka, geografia, j. angielski
- historia, wos, j. polski
- biologia, chemia, j. angielski
- matematyka, fizyka, j. angielski,
Technikum w Warcinie - szkoła prowadzona przez Ministerstwo Środowiska
- technik leśnik