Doradca zawodowy

      • Gesty rąk

      • Pobierz przydatną prezentację, która pomoże Ci odpowiednio zachować się podczas rozmów z potencjalnym pracodawcą.

         

      • Harmonogram postępowania przy przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych

      • Lp.

        Rodzaj czynności

        Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

        Terminy w postępowaniu uzupełniającym

        1

         

        Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgim. wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

        Od 09.05 2016 do 22.06.2016

        08.07. 2016r.

        Od godz. 12:00 do 12.07.2016r. do godz. 12;00

        Od 14.11 2016 - 1.12.2016   (1)

        Od 9.05 2016 -do25.05.2016

        (dotyczy szkół przeprowadzających sprawdziany uzdolnień kierunkowych, o którym mowa w art. 20 f ust. 5 ustawy, prób sprawności fizycznej o których mowa w art. 20 h ust.1 pkt 3 i ust. 4 ustawy  , lub sprawdziany kompetencji językowych, o którym mowa w art. 7 b ust. 1c i art. 20 j ust. 1 ustawy)

         

        2

        Przeprowadzenie sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, o których mowa w art. 20f ust.5 ustawy

        Do 31.05.2016r.  do 30.11.2016 r.  1

         

        Od 13.07.2016.r.do 14. 07.2016 r.

         

        3

        Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej art 20h ust.1pkt3 i ust4 ustawy

        4

        Przeprowadzenie sprawdzianu kompetencji językowych, zgodnie z art. 20j ust.1 w ty w szkole ponadgim ogólnodostępnej z oddziałem międzynarodowym art.7b 1c ustawy

        5

        Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu uzdolnień kierunkowych, o których mowa w art. 20 f ust. 5 ustawy

        0d  01.06.2016 r. do 17.06.2016.r. do godz12:00

        15.07.2016 r. do godz. 12;00

        6

        Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik prób sprawności fizycznej o którym mowa w art. 20h ust. 1 pkt 3 i ust. 4 ustawy

         

         

        7

        Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu kompetencji językowych o których mowa w 20 j ust. 1 ustawy w tym w szkole ponadgimnazj. ogólnodostępnej z oddziałem międzynarodowym zgodnie z art. 7b ust. 1 c ustawy

         

         

        8

        Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgim.  o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego

        Od 24.06.2016 r. do 28.06.2016 r. do godz. 12:00

         

        X

        Do 1.12.2016 r.  ( 1)

        9

        Weryfikacja przez komisję rekrutacyjna wniosków o przyjęcie do szkoły ponadgim. i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnych o których mowa w art. 20 t ust. 7 ustawy

        Od 28.06.2016r. do godz.  12: 00 do 30.06 2016 r. do godz. 12:00

        14.07.2016r.

        Do 5.12.2016 r.  ( 1)

         

        10

        Podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

        01.07.2016r.do godz. 12:00

        27.07.2016 r. ( jeden dzień rozpatrzeniu odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej; termin wynika z art. 20 z c ustawy o syst oświaty)

        Do 07.12.2016 r.  ( 1)

        11

        Wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowanie na badania lekarskie kandydatowi z listy kandydatów zakwalifikowanych, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie w jednej szkole, w przypadku złożenia przez kandydata oświadczenia o wyborze tej szkoły

        Od  04.07.2016r.  do 05. 07.2016 r. do godz. 15:00

        28.07.2016r.

        12

        Potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gim i  oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gim., o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły pondadgim. a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

        0d 01.07.2016r. do 07.07.2016r. do godz. 15:00

        Od 29.07.2016r. do 01.08.2016r.

        13

        Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

        08.07.2016r. do godz. 12:00

        12.12.2016r   1 do godz.12.00

        Do 31.08.2016r.

        Do 31.01.2017r. (1)

        14

        Poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole

        Niezwłocznie po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym

        Niezwłocznie po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w postępowaniu uzupełniającym

      • Przewodnik szpiega

      • Przewodnik szpiega
        po  TARGACH  EDUKACYJNYCH


        Stoisz przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Możesz potraktować to jako misję szpiegowską.   Rozpocznij ją  07.04.2016r. i staw się na godzinę 10.30  w hali sportowej w Jezierzycach, gdzie odbywać się będą Targi Edukacyjne.
        Poniżej przedstawiam plan, który pomoże zdobyć Ci istotne informacje. Na ich podstawie będziesz mógł wybrać interesującą Cię szkołę.

        Przygotuj się do misji.  

        • Zastanów się, jaki typ szkoły Cię interesuje?
        • Pomyśl, czego oczekujesz od przyszłej szkoły?
        • Sprawdź, które informacje możesz zdobyć w internecie – nie będziesz musiał pytać o to, co sam możesz znaleźć.

        Niezbędne akcesoria, które musisz ze sobą zabrać:

        • notes i długopis,
        • aparat fotograficzny – może się okazać przydatny do sfotografowania stoisk,
        • plecak na otrzymane materiały.

        Przeprowadź dokładną, krytyczną obserwację wybranych stoisk.

        Zadaj podchwytliwe pytania nauczycielom. Nie daj się zwieść pozorom. Wiarygodnym źródłem mogą okazać się uczniowie. Możesz zapytać ich o:
        • nauczycieli i ich wymagania,
        • atmosferę w szkole,
        • zajęcia pozalekcyjne,
        • języki obce,
        • bufet/stołówkę szkolną/sklepik
        • wymiany uczniowskie,
        • wyposażenie szkoły,
        • ciekawe wydarzenia w szkole,
        • w co można się zaangażować.

        Zachowaj czujność !

        • Zbieraj tylko te materiały, które są istotne dla Twojej misji.
        • Nie daj się zwieść gadżetom! Baloniki, krówki i smycze nie są wyznacznikiem prawdziwej atrakcyjności szkół.
        • Notuj nie tylko informacje dotyczące szkół, ale również swoje spostrzeżenia po odwiedzeniu stoiska.

        Opracuj raport.

        • Wszystko czego się dowiedziałeś, poddaj dokładnej analizie.
        • Zajrzyj na strony internetowe szkół, które Cię interesują lub odwiedź je osobiście.
        • Zastanów się czy znalazłeś to, czego szukałeś – czy wybrana przez Ciebie szkoła odpowiada Twoim wymaganiom ?


                                                              POWODZENIA !    -  

      • Kierunki kształcenia

      • Technikum nr 1, ul. Szczecińska 60, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

        - technik elektronik  

        - technik teleinformatyk 

        - technik elektryk 

        - technik informatyk 

        - technik hotelarstwa 

        - technik obsługi turystycznej 

        - technik żywienia  i usług gastronomicznych 


        Technikum nr 2, ul. Królowej Jadwigi 3, w  Zespole Szkół Budowlanych

        - technik budownictwa   

        - technik inżynierii środowiska i melioracji  

        - technik  urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 


        Technikum nr 3, ul. Szymanowskiego 5, w Zespole Szkół  Technicznych

        - technik technologii drewna 

        - technik przemysłu mody 

        - technik informatyk 

        - technik organizacji reklamy  

        - fototechnik  


        Technikum nr 4, ul. Niedziałkowskiego 2, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

        - technik mechanik o profilu policyjnym i morskim ˜

        - technik mechatronik o profilu strażackim i lotniczym  ˜

        - technik pojazdów samochodowych 

        - technik logistyk 

        - technik spedytor 

        - technik usług fryzjerskich 

        - technik energetyk 

        - technik technolog/ stylista wyrobów skórzanych 


        Technikum nr 5, ul. Partyzantów 24,  w  Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących

        - technik ekonomista 

        - technik handlowiec 

        - technik cyfrowych procesów graficznych  

        - technik księgarstwa 


        Technikum nr 6, ul. Szczecińska 36,  w  Zespole Szkół Agrotechnicznych

        - technik architektury krajobrazu  

        - technik ochrony środowiska 

        - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 

        - technik żywienia i usług gastronomicznych  

        - technik technologii żywności 

        - technik informatyk 

        - technik geodeta 

        - technik analityk 


        Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1, ul. Szczecińska 60, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

        - kucharz  

        - cukiernik (oddział integracyjny)  

        - klasa wielozawodowa: 

        • fryzjer
        • elektryk
        • elektromechanik 
        • wędliniarz 
        • monter elektronik 
        • monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych 
        • krawiec 
        • piekarz 
        • cukiernik 
        • tapicer 
        • fotograf   
        • ślusarz 

        Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 2, ul. Królowej Jadwigi 3, w Zespole Szkół Budowlanych

        - murarz - tynkarz 

        - monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie 

        - monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych 


        Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 3, ul. Szymanowskiego 5, w Zespole Szkół Technicznych

        - stolarz (klasa integracyjna)    

        - pracownik pomocniczy obsługi hotelowej ( klasa integracyjna) 

        - fotograf 

        - tapicer 


        Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 4, ul. Niedziałkowskiego 2, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4

        - mechanik monter maszyn i urządzeń  

        - mechanik pojazdów samochodowych 

        - elektromechanik pojazdów samochodowych  

        - lakiernik   

        - klasa wielozawodowa w zawodach:

        • obuwnik 
        • operator obrabiarek skrawających 
        • monter mechatronik 
        • operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych 
        • blacharz samochodowy 
        • ślusarz 

        Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5, ul. Partyzantów 24, w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących 

        - sprzedawca  


        Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 6, ul. Szczecińska 36, w Zespole Szkół Agrotechnicznych

        - ogrodnik  

        - kucharz   


        I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku, ul. Szarych Szeregów 15,

        - klasa geograficzno-matematyczna 

        - klasa społeczno- prawna 

        - klasa medyczno-farmaceutyczna 

        - klasa politechniczna 


        II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku, ul. Mickiewicza 32,

        - Klasa A realizująca przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka    

        - Klasa B realizująca przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, fizyka    

        - Klasa C realizująca przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, geografia   

        - Klasa D realizująca przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, j. angielski    


        III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej- Curie, ul. M. Zaborowskiej 2,

        -  klasa graficzna 


        IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku, ul. Grottgera 13,

        -  klasa ekologiczna: matematyka, fizyka, język angielski  

        - klasa humanistyczno – prawna:  język polski, historia, wiedza o społeczeństwie

        - klasa turystyczna: geografia, WOS, język angielski  

        - klasa medyczno – farmaceutyczna: biologia, chemia, fizyka 


        V Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Słupsku, ul. Deotymy 15a,

        - klasa politechniczna 

        - klasa humanistyczna

        - klasa europejska 

        - klasa medyczno- przyrodnicza 


        Liceum Plastyczne, ul. Szymanowskiego 5

        - plastyk 


        Technikum w Ustce, ul. Bursztynowa 12,

        - technik hotelarstwa  

        - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej    

        - technik mechanik 

        - technik żywienia i usług gastronomicznych 


        Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Ustce, ul. Bursztynowa 12,

        - klasa wielozawodowa w zawodach:

        • mechanik pojazdów samochodowych 
        • kucharz 
        • fryzjer 
        • stolarz 
        • sprzedawca 
        • monter instalacji sanitarnych 
        • ślusarz 

        LO w Ustce, ul. Bursztynowa 12,

        - matematyka, geografia, j. angielski 

        - historia, wos, j. polski 

        - biologia, chemia, j. angielski

        - matematyka, fizyka, j. angielski,  


        Technikum w Warcinie - szkoła prowadzona przez Ministerstwo Środowiska

        - technik leśnik 

         

         

         

         

         

      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
        • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
        • +48 59 8471856
        • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
        • NIP 839-28-15-823
      • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej