• Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu” pragnie serdecznie podziękować wszystkim sympatykom i darczyńcom za okazywaną pomoc oraz stałe wspieranie naszej działalności.

Dzięki Państwa poparciu w 2014 roku Stowarzyszenie ufundowało (w ramach inicjatywy lokalnej) szafki do szkolnej szatni, która stała się nowoczesnym, wygodnym, bezpiecznym miejscem. Dzięki życzliwości Państwa między innymi możemy wspierać najbardziej potrzebujących uczniówpomagać w rozwijaniu szkolnej bazyorganizować cykliczne wycieczki dla uczniów szóstej klasy itp. Jest bardzo ważne to, że uznajecie Państwo naszą działalność za pożyteczną i skuteczną.

• Wycieczka do Trójmiasta

• W dniach 29-30 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Trójmiasta. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w gdyńskim Muzeum Oceanograficznym i Akwarium Morskim. Potem udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment, gdzie mogliśmy poznawać świat nauki poprzez doświadczenia i zabawę. Po dwóch godzinach zabawy udaliśmy się do centrum Gdańska na zasłużony obiad, po którym zwiedzaliśmy Stare Miasto wraz z przewodnikiem przedstawiającym nam różne ciekawostki. Długi spacer zakończyliśmy przejazdem na miejsce noclegu.

Drugi dzień zaczął się od wizyty na stadionie PGE Arena. Mogliśmy podziwiać ten ogromny obiekt i obejrzeć pamiątki z różnych meczów i pobytów drużyn na Euro 2012. Po obejrzeniu stadionu przyszedł czas na zabawę w Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku położonym na terenie fortu Góry Gradowej. Naszą wizytę w Trójmieście zakończyliśmy spacerem po gdańskim ZOO. Pełni wrażeń po wycieczce wróciliśmy wieczorem do domów. To była bardzo udana wycieczka. Mogliśmy na nią pojechać dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach "Edukacja na miarę czasu", które zasponsorowało ten wyjazd. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom Stowarzyszenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• Nowa uchwała Stowarzyszenia

• 27 listopada 2014 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu”, które jednogłośnie podjęło uchwałę o

przystosowaniu hali gimnastycznej
        na potrzeby sali widowiskowej

(zakup sprzętu nagłaśniającego, wykładziny podłogowej, krzesełek dla widzów).

Wiemy, że to bardzo trudne wyzwanie wymagające sporych nakładów finansowych, rzeczowych i innych. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie również w realizacji tego zadania.

• Podziękowania - Koło Caritas

• Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzinom, które podzieliły się dobrami materialnymi, włączając się w akcję charytatywną, zorganizowaną przez Szkolny Wolontariat i Koło Caritas.

W Nowym Roku życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i spełnienia marzeń.

Zofia Madeła i Beata Rodziewicz

• Nowa szatnia i nie tylko...

• Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu" - przy ogromnym poparciu dyrekcji szkoły i rodziców - wystąpiło z wnioskiem do Urzędu Gminy Słupsk o realizację zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej. Projekt zakładał zamówienie, zakup i zamontowanie szafek w ramach modernizacji oraz poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny w szkolnej szatni. Wniosek spełnił wszelkie wymogi oraz kryteria zadania publicznego w trybie inicjatywy lokalnej i projekt otrzymał akceptację Zespołu ds. wspierania inicjatyw lokalnych powołanego przez Wójta Gminy Słupsk.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 54.680 zł brutto. Gmina Słupsk realizując zadanie publiczne w ramach inicjatyw lokalnych sfinansowała 85% kosztów inwestycji, tj. 46.478 zł brutto. Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu" współfinansowała to zadanie w wysokości 15% kosztów, tj. 8.202 zł brutto.

Nowoczesna, bezpieczna szatnia to nieodzowne zaplecze nowoczesnej szkoły. Stowarzyszenie wspólnie z dyrekcją szkoły i z rodzicami pracowało nad tym zadaniem kilka lat. I doczekaliśmy się! Inwestycja mogła zostać zrealizowana dzięki zdecydowanemu udziałowi Gminy Słupsk we wspólnej realizacji inicjatywy lokalnej.

Pomieszczenia szatni przeszły gruntowny remont finansowany ze środków Gminy. Zakupiono i zamontowano metalowe, solidne, kolorowe szafki, a całość została objęta monitoringiem. Producent dodatkowo wykonał i przekazał do szkolnej szatni dziewięć estetycznych, drewnianych ławeczek.

Efekt prac przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - uzyskano dodatkowe, tak potrzebne uczniom przestronne, jasne, kolorowe pomieszczenia. Każde dziecko ma indywidualną szafkę, co m.in. pozwoli na odciążenie ciężkich zazwyczaj uczniowskich plecaków.

• Gala Wolontariatu

• 6 grudnia 2014 r. (w sobotę) w Nowym Teatrze odbyła się kolejna - siedemnasta - Gala Wolontariatu, zorganizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatuw Słupsku z okazji ŚWIĘTA WOLONTARIUSZA przypadającego 5 grudnia.

Pięć gimnazjalistek reprezentujących SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach uzyskało wyróżnienia w regionalnym konkursie "BARWY WOLONTARIATU". Są to: Wiktoria Augustyn, Zuzia Bujak, Weronika Grzegorczyk, Daria Kędziora i Paulina Płoszaj.

Wielkie brawa!
        Wszystkim wolontariuszom składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta.

• Podziękowania

• Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach „Edukacja na miarę czasu” pragnie serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom za dokonaną wpłatę w wysokości 1% od podatku -4 523,30 zł (za 2013 r.).

Przekazane pieniądze wykorzystamy na naszą działalność statutową. Dokonana wpłata jest dla nas ogromnym wsparciem i dowodem na to, że uznajecie Państwo naszą działalność za pożyteczną i skuteczną. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na Wasze wsparcie również w przyszłym roku.

Serdecznie pozdrawiamy