AKTUALNOŚCI

   • Zakończenie roku szkolnego klas I-III SP


   • Obejrzyj całą galerię.

   • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

   • 26 czerwca o godzinie 8.15 zakończył się w naszej szkole pewien etap. Uczniowie klasy IIIa oraz IIIb stali się absolwentami naszego gimnazjum. Wychowawcy: Magdalena Lis (IIIa) i Sebastian Winsztal (IIIb) w poruszających przemówieniach wspomnieli ciężkie początki, pierwsze konflikty, próbę sił i w końcu serdeczne przyjaźnie. Nasi "młodzi przyjaciele" opuszczając naszą szkołę zabiorą ze sobą cząstkę nas. Życzymy Wam abyście godnie reprezentowali Zespół Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach.


    O godzinie 11.00 przyjęliśmy natomiast do grona absolwentów Szkoły Podstawowej uczniów klasy VI. Obecny i byli wychowawcy życzyli swoim uczniom uśmiechu, nieustępliwości w dążeniu do celu, odwagi i serca do nauki.


    Wszystkim naszym absolwentom życzymy aby śnili snem nieosiągalnym. Życzymy wam byście mieli siłę walczyć z przeciwnikami nie do pokonania, byście pokonywali cierpienia nie do zniesienia i byście biegli tam, gdzie odwaga się nie ośmieli. Byście podążali za swoją gwiazdą nieważne jak bardzo byłoby to beznadziejne i dalekie, byście walczyli o to, co suszne bez zwątpienia i chwili wytchnienia, byście byli gotowi sięgać po to, co nieosiągalne.

    Dyrekcja oraz Nauczyczyciele Zespołu Szkół

    im. Czesława Miłosza w Siemianicach


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Janusz Chomontek w naszej szkole

   • Janusz Chomontek to polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek. Jest członkiem Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. Na pokazie w dniu 18 czerwca pokazał kilka swoich rekordów. 

    W Księdze rekordów Guinnessa można znaleźć 17 rekordów Janusza Chomontka w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek i w różnych miejscach.

    • W 1987 podbijając piłkę nożną, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut
    • Pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu piłką – Maradona doszedł do 7 tysięcy, wynik Chomontka to 35 tysięcy
    • Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długości 42 km i 195 m, czas przejścia 8 godzin 30 minut (piłka podczas bicia rekordu, ani razu nie spadła na ziemię)
    • W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował piłką w kwadracie 5 m x 5 m przez 16 godzin
    • Podczas meczu Polska - Anglia żonglował piłeczką do tenisa ziemnego 4 godzin 20 minut
    • W czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę ping-pongową 12 tysięcy razy
    • Dla programu Macie co chcecie przeszedł plażą z Kołobrzegu do Gąsek 20 km ustanawiając kolejny rekord
    • Pokonał trasę maratonu berlińskiego żonglując – przeszedł 100 km, w czasie 18 godzin (piłka ani razu nie upadła na ziemię)
    • 29 lipca 2007 r. w Łobzie pobił rekord Guinnessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
   • Wycieczka klas II SP do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce

   • 22.05.2015r. klasy II SP dzięki uprzejmości Pana Jarosława Bagińskiego odbyły wspaniałą wycieczkę do CSMW w Ustce, gdzie jak prawdziwi żołnierze przeszli cykl szkoleń i zwiedzili:

    • Ośrodek Symulacji Działań
    • Cykl Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego
    • Cykl Mechaniczno-Elektryczny i Ratownictwa Morskiego
    • Cykl Wsparcia i Zabezpieczenia Działań Sił Okrętowych
    • Wojskową Straż Pożarną – CSMW.

    Nie była to zwykła wycieczka, uczniowie przeszli podstawowe przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, miały możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami technicznymi w szkoleniu przyszłych marynarzy. Największą atrakcją były niewątpliwie zajęcia praktyczne na nowoczesnej strzelnicy. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym grilu – kiełbaski smakowały wyśmienicie. Wycieczka udała się na 102 !


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Podsumowanie Konkursu Matematycznego Kangur

   • Z przyjemnością ogłaszamy, że dwoje uczniów naszej szkoły: Jakub Polechoński z klasy VI oraz Błażej Smorawski z klasy IIb gimnazjum zdobyli wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2015. 

    GRATULUJEMY

    Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich reprezentantów naszej szkoły:

    MIEJSCE NAZWISKO PUNKTY
    1 POLECHONSKI JAKUB 104
    2 TŁUSCIK ROZALIA 96
    3 SMORAWSKI BŁAŻEJ 93,75
    4 GAWĘDA KONRAD 85
    5 DAWID BADZIO 78,75
    6 KLUK KINGA 73,5
    7 BORDAKIEWICZ JUDYTA 73,5
    8 ROJEK OSKAR 70,75
    9 MACIEJEWSKA MARIKA 67
    10 JANKOWSKI PIOTR 66,25
    11 MICHAŁ KAMIŃSKI 63,5
    12 MARCIN BOGACZ 62,5
    13 GROCH PATRYCJA 61,25
    14 WÓJCIK JAKUB 61,25
    15 KUZIAK MARCELINA 60
    16 JARMUŁ WERONIKA 59
    17 LAKOMY MAKSYMILIAN 55
    18 POLECHOŃSKI MICHAŁ 54,25
    19 RAGAN WIKTORIA 53,5
    20 JAKUB SEMENYSZYN 52,5
    21 SZAFRYK JAKUB 52,5
    22 CEZARY PRAJWOWSKI 51,25
    23 MATEUSZ GŁOS 51,25
    24 PILARCZYK KRZYSZTOF 48,75
    25 WRZESIEŃ JAN 45
    26 WIKTOR JAŻDŻEWSKI 45
    27 ŚWIETLICKI FILIP 44,5
    28 KUZIAK MIŁOSZ 42,5
    29 MELEWSKI FRANEK 41,25
    30 SZYMON CZYŻEWSKI 36,75
    31 KALINA BIGUS 36,25
    32 KUFFEL IGOR 32,5
    33 SZMIDT BARTOSZ 31,25
    34 CZERWIAKOWSKI MIKOŁAJ 30
    35 RINGWELSKA WIKTORIA 25
    36 MATEUSZ CZAJKOWSKI 21
   • Wycieczka klasy szóstej do Trójmiasta

   • W dniach 29-30 maja uczestniczyliśmy w wycieczce do Trójmiasta. Swoją wyprawę rozpoczęliśmy od wizyty w gdyńskim Muzeum Oceanograficznym i Akwarium Morskim. Potem udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment, gdzie mogliśmy poznawać świat nauki poprzez doświadczenia i zabawę. Po dwóch godzinach zabawy udaliśmy się do centrum Gdańska na zasłużony obiad, po którym zwiedzaliśmy Stare Miasto wraz z przewodnikiem przedstawiającym nam różne ciekawostki. Długi spacer zakończyliśmy przejazdem na miejsce noclegu.

    Drugi dzień zaczął się od wizyty na stadionie PGE Arena. Mogliśmy podziwiać ten ogromny obiekt i obejrzeć pamiątki z różnych meczów i pobytów drużyn na Euro 2012. Po obejrzeniu stadionu przyszedł czas na zabawę w Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku położonym na terenie fortu Góry Gradowej. Naszą wizytę w Trójmieście zakończyliśmy spacerem po gdańskim ZOO. Pełni wrażeń po wycieczce wróciliśmy wieczorem do domów. To była bardzo udana wycieczka. Mogliśmy na nią pojechać dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach "Edukacja na miarę czasu", które zasponsorowało ten wyjazd. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom Stowarzyszenia.


    Zapraszamy do obejrzenia galerii.

   • Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej

   • Europejski Tydzien Sporu odbywał sie 26.05. - 01.06.2015r., przez caly tydzien trwała w naszej szkole sportowa rywaizacja. Począwszy od taneczej Zumby, gry w ringo, dyscyplin lekkoatletycznych oraz zabaw sportowych!

    Celem zawodów nie były puchary i nagrody tylko dobra zabawa i zdrowa, sportowa rywalizacja.

    Głównym celem zajęć, które zapoczątkowane zostały przez Krajową Federację Sportu dla Wszystkich na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki jest:

    • promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej,
    • uświadomienie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup zawodowych i społecznych, osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, w tym również niepełnosprawnych,
    • rozbudzanie postaw prospołecznych i obywatelskich, zmierzające do angażowania przy organizacji imprez jak największej liczby wolontariuszy,
    • poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, placówek oświatowo-wychowawczych w obszarze sportu powszechnego i promowania zdrowego trybu życia.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii.

   • Zaczarowany Świat Miłosza


   • Całą galerię znajdziecie tutaj.

   • X-lecie nadania szkole imienia Czesława Miłosza

   • 22 maja odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość. Obchodziliśmy w tym dniu X-lecie nadania naszej szkole imienia Czesława Miłosza połączone z zakończeniem międzynarodowego projektu Comenius. Rangi tej niesamowitej imprezie nadlai zaproszeniu goście, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Słupsk pani Barbara Dykier, Wizytator przy Kuratorium Oświaty pan Marcin Chachaj, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych szkół oraz zagraniczni goście z Włoch, Węgier, Bułgarii, Rumuni oraz Turcji. 

    Zgodnie ze staropolskim zwyczajem przywitaliśmy zaproszone osoby chlebem i solą, a następnie nasi uczniowie wprowadzili polonezem gości na salę gimnastyczną. Tam pani dyrektor Danuta Konkol rozpoczęła całą imprezę, podczas której byliśmy świadkami odsłonięcia tablicy pamiątkowej, występów tanecznych czy sztuki teatralnej. 

    Na koniec wszyscy goście mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych i Zumbie oraz obejrzeć sale lekcyjne, w których uczniowie przedstawili widziane przez siebie kraje partnerskie.


    Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć.

   • Święta Majowe w Szkole Podstawowej

   • Pierwsze dni maja to tradycyjny okres uroczystości upamiętniających symbole narodowe i wydarzenia z historii Polski. 4 maja 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Siemianicach mieli okazję wziąć udział w krótkiej lekcji historii związanej ze świętami majowymi. Apel poświęcony był rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r. oraz przybliżał historię symboli narodowych.


    Zapraszamy do galerii.

   • Gminny Konkurs Języka Angielskiego

   • W czwartek 30.04.2015r. po raz drugi odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI. Udział w konkursie wzięli przedstawiciele z pięciu szkół podstawowych z naszej gminy. Uczniowie przystąpili do rozwiązania testu, w którym musieli wykazać się znajomością zagadnień gramatycznych, leksykalnych i kulturowych. Drugi etap polegał na odegraniu scenki do przygotowanego przez uczniów przysłowia. Wszyscy świetnie się bawili. 

    Wyniki konkursu:
    I miejsce - Siemianice

    II miejsce - Głobino

    III miejsce - Jezierzyce


    Zapraszamy do obejrzenia galerii.

   • Żyję zdrowo i aktywnie

   • „Żyję zdrowo i aktywnie” pod takim hasłem odbył się w naszej szkole apel na temat zdrowego trybu życia.  Klasy IV-VI  szkoły podstawowej miały za zadanie przebrać się za dowolnie przez siebie  wybrany owoc, przedstawienie zalet odżywczych wybranego owocu,  przekonanie i  zachęcenie do częstego  spożywania go, quizu dotyczącego zdrowego odżywiania oraz ćwiczeń sportowych.

    Uczniowie chętnie zaangażowali się w projekt i czynnie uczestniczyli we wszystkich zmaganiach. Pogłębiali wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania się oraz dbania o swoje zdrowie.


    Aby obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj.

   • Zajęcia z cyklu "Ciekawe skarby świata"

   • Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej mieli okazję poznać i zobaczyć kwiaty sosny pinii, występującej na północnym wybrzeżu Morza Śródziemnego, od Hiszpanii po Cypr. Dojrzewające szyszki żeńskie są masywne, siedzące, jajowate, długości 12 a szerokości 10 cm, z silnie zdrewniałymi łuskami. Początkowo zielone, dojrzewając brązowieją. Grube i zdrewniałe łuski szyszek mają zaokrąglone końce, zawierają po 2 ciemnobrązowe nasiona długości do 2 cm, z 4–8 mm skrzydełkiem. Tarczki łusek wypukłe, z dużą piramidką bez kolca. Kwitnie od czerwca do lipca. Nasiona, po obraniu z łusek, są jadalne i znane jako orzeszki piniowe, lub pinocchi. Orzeszki piniowe są jednym ze składników oryginalnego włoskiego sosu pesto, a także służą do wyrobu sałatkowego oleju piniowego. Jeśli posiadacie Państwo ciekawe okazy z podróży, to chętnie zaprezentujemy je dzieciom na zajęciach.

   • Zdrowy styl życia

   • "Dietetycznie i zdrowo" - pod takim hasłem zerówka włączyła się do szkolnej akcji. Od tego, co zjesz rano na śniadanie zależy, jak będzie wyglądał twój dzień. Ten pierwszy posiłek dostarczy Ci energii do nauki i pracy.

   • Testy szóstoklasistów

   • 1 kwietnia o godzinie 9:00 szóstoklasiści przystąpili do egzaminu sprawdzającego umiejętności uzyskane w szkole podstawowej. który po raz pierwszy odbył się w nowej formule. Uczniowie musieli rozwiązać test sprawdzający umiejętności polonistyczne, matematyczne oraz z języka angielskiego. Szóstej klasie życzymy bardzo dobrych wyników.

     
   • Promocja Szkoły Podstawowej

   •  

   • Teatrzyk cieni

   • Dnia 12 marca 2015 r. grupa teatralna zaprosiła przedszkolaki oraz dzieci z klas pierwszych na przedstawienie "Teatrzyku Cieni". Tym razem była to krótka sztuka "Przyjaciele Raviego", napisana przez naszą uczennicę Martę Ledeman. Dzieci były zainteresowane występem, oglądały go z zapartym tchem.

     

   • Rekolekcje

   •  

   • Malowanie na styropianie

   • Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej mieli okazję poznać nowy sposób na utworzenie oryginalnej pracy plastycznej. Dzieci malowały już na zwykłych kartkach papieru, malowali na materiale (agrowłóknina), tym razem kolorowe prace powstały na styropianie. Dzieci malowały zwierzątka, ulubione postacie bajkowe oraz wiosenne kwiaty.


    Zapraszamy do galerii.

   • Zdrowe śniadanie

   • Dnia 9.03.2015 odbyła się akcja “Zdrowe śniadanie”. Wszystkie klasy szkoły podstawowej przygotowały wspólnie posiłki, koktajle oraz owocowe soki. Dania prezentowały się znakomicie, były kolorowe i bardzo smaczne, a przede wszystkim bogate w witaminy. A oto efekty pracy naszych zdolnych uczniów :)


    Zapraszamy do galerii.

   • Owocowe środy

   • W każdą środę, w naszej szkole, na długich przerwach odbywa się OWOCOWA PRZERWA, na której każdy może sobie stworzyć swój ulubiony napój ze świeżo wyciskanych owoców.

     Polecamy i zapraszamy!!!
    Zapraszamy do obejrzenia galerii.
   • Dzień dinozaura

   • 26 lutego obchodzony jest "Dzień Dinozaura". Warto przy tej okazji "coś" zorganizować. Dzieci uwielbiają odskocznie od typowych, programowych zajęć, a dinozaury mają w sobie coś takiego, co je przyciąga. Gdy się zręcznie połączy te dwie rzeczy, pięciogodzinny dzień pracy mija szybko i intensywnie.

   • Młodzi naukowcy

   • Wychowawczyni klasy III Szkoły Podstawowej dba o to aby jej wychowankowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Dnia 25.02.2015r. pod okiem pani Anny Rokuszewskiej dwie uczennice: Iga Wolska i Jagoda Łukomska zainspirowane przeczytaną książką z serii „Hania Humorek” zorganizowały prelekcję dla rówieśników. Odbyła się ona dwuetapowo. Dziewczynki w pierwszej części przedstawiły kolegom i koleżankom swoje zbiory z lasu i opowiedziały o jego bogactwie zapoznając rówieśników z nazwami poszczególnych roślin.

     

    Część druga spotkania była nie lada gratką dla wszystkich miłośników seriali o tematyce medycznej. Iga i Jagoda w lekarskich fartuchach i ze stetoskopami na szyi oraz maskami chirurgicznymi na twarzach przystąpiły do operacji wycięcia migdałków. Opatrzyły pacjenta ze złamaną nogą dbając o każdy szczegół i postępując zgodnie z procedurami. Pacjent przed zabiegiem został dokładnie przebadany: doktor Iga i doktor Jagoda pobrały mu krew, zmierzyły ciśnienie i osłuchały pacjenta, następnie podały znieczulenie i przystąpiły do operacji. Rówieśnicy mieli okazję obejrzeć sprzęt medyczny, a także zdjęcia RTG. Chętne dzieci były poddane osłuchaniu i uczestniczyły w pokazie mającym na celu rozpropagować wiedzę o naszym ciele.

    Dziewczynki zadbały także o edukację młodszych kolegów i koleżanek przeprowadzając konkurs w szkolnej świetlicy zatytułowany „Nasze wyobrażenie o ciele” i nagradzając zwycięzców. Prace małych laureatów mogli obejrzeć uczniowie klasy III podczas przeprowadzonej przez Igę i Jagodę prelekcji.


    Zapraszamy do obejrzenia galerii.

   • Apel cukierkowy

   • W dniu 23 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole apel cukierkowy, na którym nagrodziliśmy najlepszych uczniów w pierwszym semestrze nauki. Wyróżnieni zostali laureaci wielu konkursów, najlepsi czytelnicy, a także spora grupa sportowców. Wręczony został również Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły dla najlepszej klasy. Została nią klasa IV, której wychowawcą jest Pani Katarzyna Praszczak.

    Wszystkim serdecznie gratulujemy !


    Wszystkie zdjęcia z apelu znajdziecie tutaj.

   • Świetlicowy bałwanek

   • Za oknem śniegu ani trochę... Ale czy wszystkie bałwanki muszą być ze śniegu? Otóż nie! Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej wiedzą, że bałwany mogą być wykonane nawet z ryżu. Przygotuj białą skarpetę, ryż, guziki i inne ozdoby i wykonaj swojego zimowe bałwanka.

    Zima, zima przepisowo,
    Biały śnieżek pada zdrowo,
    Z nim nadeszła mrozu fala,
    Będzie bałwan jak ta lala.
    Już podwórko dzieci krzepi,
    Śnieżne kule biegną lepić,
    Jedna, druga, trzecia bryła
    Przyjaźń rodzi się zażyła.


    Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.
   • Dzień profilaktyki

   • W dniu 26 stycznia 2015 r. w szkole odbył się Dzień Profilaktyki, podczas którego odbyły się spektakle profilaktyczne dla wszystkich klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum:

    9:40 - 10:25 - spektakl dla klas I-III Gimnazjum "Lekcja życia",
    10:30 - 11:15 - spektakl dla klas IV-VI Szkoły Podstawowej "Cyber-Pułapka",
    11:30 - 12:20 - spektakl dla klas 0-III Szkoły Podstawowej "Skradzione mądrości".


    Galeria zdjęć z apelu znajduje się tutaj.

   • Nauka tańca towarzyskiego

   • Dzieci z klas II SP systematycznie uczestniczą w zajęciach tańca towarzyskiego pod okiem doświadczonej instruktorki Elżbiety Zięciak (Trener tańca sportowego I klasy AWF Gdańsk, Dyplomowany nauczyciel Imperial Society of Teachers of Dancing siedzibą w Londynie oraz Licencjonowany sędzia tańca sportowego). Uczniowie oprócz zajęć obowiązkowych, mogą również uczęszczać na koło tańca towarzyskiego.


    Galeria zdjęć znajduje się tutaj.
   • Warsztaty bursztynnicze

   • W klasach I i II Szkoły Podstawowej odbyły się warsztaty bursztynnicze. Uczniowie poznali historię i pochodzenie bursztynu oraz mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych okazów. Dzieci wykonały obrazki z użyciem pyłu bursztynowego oraz obejrzały film ukazujący efektowne zjawiska, jakie można otrzymać przy jego użyciu. Na koniec uczniowie otrzymali zestawy bursztynów do własnoręcznego szlifowania. Zabawa była przednia, a lekcja bardzo pouczająca.


    Galeria z warsztatów dostępna tutaj.

   • Wigilie klasowe

   •  

   • Poznajemy zawód żołnierza - marynarza

   • Klasy II SP miały okazję poznać zawód żołnierza - marynarza. Na początku grudnia odwiedził nas pan Jarosław Bagiński – zawodowy żołnierz, szkolący przyszłych marynarzy w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

    Nasi uczniowie mogli z bliska obejrzeć sprzęt, którym żołnierze posługują się na co dzień - repliki wykonane z gumy specjalnie przystosowane do ćwiczeń i pokazów pozbawione cech bojowych, umundurowanie, poznać węzły marynarskie a także prace z mapami wojskowymi. Spotkanie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, szczególnie na chłopcach. To była świetna lekcja!
     


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Jasełka w klasie Ia

   • Młodzi aktorzy z klasy Ia Zespołu Szkół w Siemianicach zaprosili swoich rodziców do obejrzenia szczególnego przedstawienia, jakim są Jasełka. Dla niektórych młodych artystów był to debiut przed rodzicami. Takie wspaniałe spotkania, utrzymane w atmosferze świątecznej, w których uczestniczą również rodzice, są okazją do integracji społeczności szkolnej. Pełne ciepła i radości wprowadziły nas w magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie i na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

     

   • Szkolne jasełka w Szkole Podstawowej

   • 15 grudnia 2014 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka dla klas szkoły podstawowej. Uroczystość przygotowana przez panią Ewę Stodulską i Elżbietę Jesionowską wywołała duże wrażenie na naszych uczniach, a historia narodzin Jezusa na nowo rozgrzała nasze serca przed Bożym Narodzeniem. Na zakończenie pani dyrektor Danuta Konkol złożyła świąteczne życzenia całej braci szkolnej.


    Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

   • Wizyta Świętego Mikołaja

   • Troszeczkę spóźniony, ale jednak pojawił się. Kto? Oczywiście - Mikołaj ze swą świtą. Przybył w odwiedziny do wszystkich dzieci w przedszkolu i szkole. Dla każdego miał prezencik! Uśmiechy na twarzach dzieci były dla wyczekiwanego gościa i jego asysty bezcennym darem.

    Wizyta była od dłuższego czasu przygotowywana przez szkolnych wolontariuszy, którzy już teraz mają nadzieję na spotkanie w przyszłym roku.


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Andrzejki w świetlicy

   • Dzieci w świetlicy przeniosły się do czarodziejskiego świata wróżb i magii. Wróżka przepowiadała im przyszłość z kolorowych ciasteczek, wosku oraz kart. Pragnący poznać co ich czeka, dowiedzieli się, kim zostaną, z kim się zaprzyjaźnią w najbliższym czasie oraz czego mogą się spodziewać w nadchodzącym roku.


    Zapraszamy do galerii.

   • Święto Niepodległości


   • Zapraszamy do galerii.

   • Nowy plac zabaw gotowy!

   • Nowy plac zabaw wreszcie cieszy dzieci. Od kilku tygodni byliśmy świadkami powstawania nowego placu zabaw na terenie przedszkola. Prace postępowały nadzwyczaj szybko, a efekt końcowy zaskoczył wszystkich. 

    Plac jest kolorowy i bezpieczny, a dzieci wystawiły mu najwyższą notę - co doskonale obrazują ich zadowolone miny :)


    Zapraszamy do galerii.

   • Przygotowania do Święta Niepodległości

   • Uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej, przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci wraz z nauczycielem przygotowali ponad 80 kokard narodowych. Serce kokardy tworzy kolor biały, który symbolizuje godło - Orła Białego, czerwień natomiast odzwierciedla kolor tarczy herbowej. Nasi uczniowie będą nosili patriotyczne kokardy podczas apelu z okazjiŚwięta Niepodległości.

   • Hobby 2014

   • Od ponad dziesięciu lat organizujemy spotkania z dziećmi, które mają w życiu jakąś pasję. Pewnie chcielibyście się dowiedzieć, co tym razem zaprezentowali hobbyści swoim rówieśnikom. Otóż zadziwił nas duży wachlarz zainteresowań. Najwięcej spośród tzw. zbieraczy było miłośników kart futbolowych. Dumnie prezentowali albumy ze swoimi idolami. Hubert Halk dodatkowo przyniósł koszulki z różnych klubów piłkarskich. Najcenniejsza karta z Messim widniała w każdym zbiorze. Ucieszył nas fakt, że maluchy interesują się prehistorią. Nie zabrakło sylwet dinozaurów i przepięknych albumów o życiu na Ziemi.

    Laleczki, kucyki, pet szopy... trudno było zliczyć wszystkie przyniesione przez pasjonatów przedmioty.

    Niezmiernie ciekawy był występ Igi Stawasz, która przyniosła model człowieka i po kolei wymieniała ważne narządy ludzkie (pokazując wszystkie na modelu). Dziewczynki – Dominika Augustyn, Iga Wolska, Martyna Motyka - pięknie śpiewały wcielając się w gwiazdy polskiej estrady. Tancerze - Wiktoria Ringwelska, Daria Znajdek, Jasiek Wrzesień zaprezentowali czaczę, walca angielskiego a maluchy z zerówki - taniec jazzowy pod przywództwem Heleny Stec.

    Po co to całe zamieszanie? - zapytacie. Otóż bardzo potrzebne, ważne jest to, aby znaleźć w sobie coś, co pozwoli nam się zrelaksować, odprężyć, coś, co przynosi nam radość. Wyobraźnia ludzka w tym zakresie nie ma zupełnie ograniczeń, hobby jako zjawisko może być wszystkim i też w tym tkwi jego siła jako takiego właśnie procesu, w którym każdy możne na swój sposób bez przymusu odnaleźć to, co sprawia przyjemność, co pozwala zapomnieć o samych problemach i to też się zdaje być najpełniejszą definicją zjawiska czy też zachowania.


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Czekolada z ziaren kakaowca

   • Na jej temat krąży wiele mitów i historii, a niektóre z nich są równie niesamowite, co jej właściwości. Czekolada, bo o niej mowa, choć nie ma w naszej kulturze tak zaszczytnej pozycji jak nektar i ambrozja – pokarmy bogów, całkowicie zasługuje na miejsce na podium w tym zacnym gronie. Wytwarzana jest głównie z ziaren kakaowca. To właśnie dzięki nim uzyskuje ona swoje wykwintne walory smakowe.

    Uczniowie świetlicy szkolnej mieli okazję zobaczyć ziarna kakaowca, poznać walory zdrowotne ekologicznego kakao oraz wykonać prace z ziaren.
   • Ślubowanie klas pierwszych

   • 30.10.2014r. w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Siemianicach miała miejsce uroczystość ślubowania klas pierwszych. Ślubowanie to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego ucznia. Dlatego też uroczystość miała bardzo podniosły, a jednocześnie wesoły charakter.

    Uczniowie ubrani w stroje galowe, żeby wkroczyć do Królewstwa Szkołolandii, w którym rządził król Ołówkos wraz z małżonką musieli wykazać się wiedzą oraz umiejętnością recytacji i śpiewu. Pani Dyrektor pasując dzieci na uczniów nie miała wątpliwośći, że wszystkie są gotowe zostać uczniami klas pierwszych.

    Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie niespodzianki.

    Cała galeria znajduje się tutaj.
   • Święto ziemniaka

   • W dniu 20.10.2014 klasa IIa zorganizowała coroczne "Święto Ziemniaka". Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat ziemniaków, ich pochodzenia, cech, wartości odżywczych i przeznaczenia. Dzieci prześcigały się w pomysłach, dzięki czemu mogliśmy podziwiać strój ziemniaczany, pyszną babkę, wysłuchać wierszy i piosenek, podziwiać ziemniaczane ludziki. A największa popularnością cieszyły się placki Ali, które zniknęły z talerza w 3 minutki. Za rok znowu planujemy ziemniaczane święto.


    Zapraszamy do galerii.

   • Rysowanie na agrowłóknie

   • Dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia świetlicy rysowanie na kartkach papieru z czasem staje się nudną czynnością. Ale czy musimy rysować na kartkach? Agrowłóknina też jest fajnym rozwiązaniem! Co prawda agrowłóknina jest materiałem do osłaniania roślin i gleby, ale również jest świetnym materiałem do tworzenia kolorowych prac.


    Zapraszamy do galerii.

   • Origami w świetlicy

   • Uczniowie świetlicy szkolnej mieli okazję poznać sztukę origami. Origami to nic innego jak sztuka składania papieru. Chociaż uważa się ją za sztukę japońską, to tak naprawdę pierwszy raz origami zastosowano w Chinach, kiedy to tworzono z papieru dekoracje na ceremonie religijne. Koła różnej wielkości, często zagięte prostymi zgięciami (elementy znane z origami) są naklejane na kartkę papieru. W ten sposób tworzone są kolorowe płaskie kompozycje. W Polsce przyjęło się określanie ich terminem "origami płaskie".


    Galerię znajdziecie tutaj.

   • Dzień Edukacji Narodowej


   • Zapraszamy do galerii.

   • Klub Młodych Nauczycieli

   • Uczennice klasy VI – Julia Kałuża i Marta Felc w ramach działalności Klubu Młodych Nauczycieli przeprowadziły zajęcia w świetlicy szkolnej. Do KMN dołączyły również uczennice klasy III B – Marta Giers, Aleksandra Łęcka i Alicja Świętochowska.

    Zapraszam do członkostwa w KMN – dla młodzieży klas od V SP do III gimnazjum. Osoba prowadząca klub –Maria Nowak.


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Ruszyła budowa placu zabaw

   • Dziś, 6 października 2014 r., ruszyła budowa placu zabaw na terenie naszej szkoły. Pani dyrektor Danuta Konkol wraz z panią Elżbietą Poniewierką i panem Łukaszem Kossem wyznaczali teren pod domki, huśtawki i zjeżdżalnie na obszarze starego boiska do siatkówki.


    Wszystkie zdjęcia obejrzysz tutaj.

   • Ćwiczenia relaksacyjne w świetlicy

   • Ćwiczenia relaksacyjne to jeden z najlepszych sposobów na szybkie pokonanie stresu. Polegają one głównie na rozluźnieniu mięśni, uspokojeniu oddechu i odprężeniu umysłu. Wystarczy dosłownie 15 minut, by uporać się ze zmęczeniem i stresem. Dzięki takiemu szybkiemu relaksowi o wiele łatwiej naszym uczniom będzie znaleźć siły do wykonywania dalszych obowiązków szkolnych. Uczniowie podczas relaksacji słuchają muzyki relaksacyjnej (m.in. dźwięki natury). Niektóre dzieci podczas zajęć przyjęły pozycję Padmasana - najczęściej stosowaną w jodze.


    Zapraszamy do galerii.

   • Zabawy logopedyczne w świetlicy

   • Uczniowie świetlicy szkolnej poprzez zabawę usprawniają narządy aparatu artykulacyjnego (tj. język, wargi, podniebienie). Ćwiczenia języka, podniebienia i warg przygotowują dziecko do prawidłowego mówienia. Takie zabawy prowadzone przez chwilę kilka razy dziennie nie będą dla dziecka nużącym obowiązkiem, ale wesołą zabawą z dorosłymi. Nie zastąpią one terapii logopedycznej dzieciom, które nie osiągnęły normy językowej, będą natomiast doskonale stymulowały językowe umiejętności, podnosiły sprawność narządów mowy i w znaczący sposób przyczynią się do rozwijania mowy dzieci we wszystkich jej aspektach.

    Zabawa logopedyczna „Buźki” jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci zabawą.

    Przykładowe ćwiczenia:

    1. Nabierz jak najwięcej powietrza do buzi, żeby przypominała balon, a następnie powoli je wypuszczaj.
    2. Otwórz buzię i policz językiem wszystkie dolne zęby.
    3. Zrób dziubek wysuwając wargi jak najdalej do przodu.
    4. Napełnij lewy policzek jak balon powietrzem.
    5. Uśmiechaj się przez dłuższą chwilę, rozciągając usta i pokazując zęby.
   • Sesja z plusem

   • Programy Lepszej Szkoły od 2002 roku pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów, badaniu efektywności nauczania czy w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Dotychczasowe edycje Lepszej Szkoły zgromadziły blisko 113 tysięcy nauczycieli i 9 milionów uczniów. Jest to projekt organizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. W tym roku, zgodnie z tradycją, do programu w części matematycznej pn. Sesja z plusem przystąpili także uczniowie naszej szkoły. Przez 45 minut zmagali się z zadaniami z zakresu mnożenia, dzielenia, równań czy wielokątów.

     

   • Jesienne kolory

   • Kto powiedział, że jesień jest smutna? W świetlicy jesień nie ma koloru szarego płótna!

    Jesienne kolory

    Wietrzyk chodzi po ogródku,
    Strąca złote liście,
    Wietrzyk gra, a one tańczą,
    Raźno, zamaszyście,
    Szur, szur, szur, szur,
    szu, szu, szu!
    Lecą, lecą liście z drzewa
    żółte i czerwone,
    kręcą, kręcą się
    w powietrzu,
    W tę i w tamtą stronę.
    Szur, szur, szur, szur,
    szu, szu, szu!
    Wietrzyk chodzi po ogródku,
    Do tańca je prosi,
    "Tańczcie! Tańczcie!" Słonko świeci,
    Wiatr listki roznosi.
    Szur, szur, szur, szur,
    szu, szu, szu!
    To podlecą, to opadną,
    Spłoszoną gromadą,
    Aż bezsilne i omdlałe
    Pokotem się kładą.

    M. Gerson - Dąbrowska

     


     


    Zapraszamy do galerii.

   • Wycieczka klas II do Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie

   • W dniu 25.09.2014 klasy II SP były na wycieczce w Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. Dzieci zwiedziły ośrodek rehabilitacji ptaków drapieżnych, gdzie ptaki odzyskują zdrowie pod czujnym okiem uczniów technikum leśnego, zwiedziły zabytkowy pałac w którym mieści się szkoła przyszłych leśników. Każdy miał okazję trzymać stopę słonia, która znajduje się mini muzeum leśnictwa. Z panem leśniczym uczniowie rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt, odwiedziły również cmentarz dla psów. Na koniec było ognisko z kiełbaskami.


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Wybory w Szkole Podstawowej

   • 24 września 2014 r. odbyły się, podobnie jak w poprzednich latach, wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Siemianicach oraz jego opiekuna. W głosowaniu uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych, którzy wybierali swoich przedstawicieli do rady samorządu. Najwięcej głosów uzyskała uczennica z klasy VI Karolina Piechowska, dzięki czemu została przewodniczącą. Na opiekuna samorządu po wyrównanej walce z panem Sebastianem Winsztalem wybrano pana Marcina Chachułę-Domańskiego.


    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

   • Arterapia sposobem wyrażania emocji

   • Dzieci uczęszczające na zajęcia organizowane w świetlicy szkolnej miały okazję poznać metodę malowania dziesięcioma palcami. Dzieci otrzymały duży arkusz papieru oraz farby, ich zadaniem było namalowanie obrazu - tematyka dowolna. Malowanie odbywało się dłońmi oraz palcami dziecka. Malowanie na papierze poprzedzone zostało masażykiem dłoni podczas nakładania farby pędzelkiem. Metoda malowania dziesięcioma palcami pełni funkcję terapeutyczną:

    - uwalnia dziecko od zahamowań,
    - pomaga w pokonywaniu lęków o różnym pochodzeniu,
    - wzmacnia wiarę we własne siły,
    - pobudza do ekspresji plastycznej.


    Galerię zdjęć znajdziecie tutaj.

   • Sprzątanie świata

   • 20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".


    Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć.

   • Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

   • "Kto się chętnie uczy, temu nędza nie dokuczy".

    Po dwóch miesiącach odpoczynku uczniowie Zespołu Szkół w Siemianicach, z uśmiechem na twarzach, stęsknieni za wiedzą, przekroczyli mury szkolne, aby uczestniczyć w uroczystości rozpopczęcia roku szkolnego 2014/2015.

    Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego pani Danuta Konkol - dyrektor szkoły - przywitała bardzo serdecznie uczniów, rodziców i nauczycieli. Przemawiając nawiązała do tragicznych wydarzeń września 1939 roku.

    W trakcie uroczystości uczcziliśmy minutą ciszy pamięć po zmarłym tragicznie naszym koledze Macieju Łukomskim.


    Zapraszamy do galerii.

   • Kontakt

    • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
    • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
    • +48 59 8471856
    • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
    • NIP 839-28-15-823
   • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej