Konkursy

      • Konkurs o Gminie Słupsk

      • KONKURS  DLA UCZNIÓW KLAS I – III GIMNAZJUM

        „ Moja Gmina Słupsk”

         

        Cele konkursu:

        1. Promowanie wśród uczniów wiedzy na temat gminy, w której mieszkają.

        2. Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności.

        3. Wspieranie zdolności uczniów, rozwijanie ich zainteresowań i wyłanianie talentów.

        4. Promowanie osiągnięć uczniów w środowisku lokalnym.

         

        Ustalenia ogólne:

        1. Konkurs adresowany jest do uczniów  klas I – III gimnazjów.

        2. Konkurs przebiega w trzech kategoriach:

        • konkurs plastyczny

        • konkurs na najciekawszy album

        • konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o gminie

        3. Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny - w etapie szkolnym mogą brać udział wszyscy uczniowie zainteresowani konkursem.

        4. W wyniku konkursu zostaną wyłonieni zwycięzcy indywidualni - przewiduje się wyłonienie po trzech laureatów indywidualnych w każdej z kategorii konkursu.

        5. Prace konkursowe powinny być dostarczone do dnia 08 czerwca 2016r do Pani Moniki Szulty. Każda praca powinna być czytelnie opisana (imię i nazwisko wykonawcy, klasa).

         

        Przebieg i zasady konkursu

        Konkurs plastyczny:

        1. Tematyka prac powinna dotyczyć gminy Słupsk, jej przyrody, kultury, tradycji, architektury, zabytków itp.

        2. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką, w formacie A-3.

        3. Kryteria oceniania prac:

        • zgodność z tematyką,

        • oryginalność pomysłu,

        • estetyka wykonania,

        • samodzielność wykonania.

        4. W konkursie nie mogą uczestniczyć prace zbiorowe.

        5. Prace nie podlegają zwrotowi.

         

        Konkurs na najciekawszy album o gminie:

        1. Tematyka albumu powinna dotyczyć gminy Słupsk, jej przyrody, kultury, tradycji, architektury, zabytków itp.

        2. Zdjęcia w albumie mogą mieć dowolne wymiary.

        3. Album powinien zawierać minimalnie 15 stron.

        4. Kryteria oceniania prac:

        • zgodność z tematyką,

        • oryginalność pomysłu,

        • technika wykonania,

        • samodzielność wykonania.

        5. W konkursie nie mogą uczestniczyć prace zbiorowe.

        6. Prace nie podlegają zwrotowi.

         

        Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o gminie:

        1. Tematyka prezentacji multimedialnej powinna dotyczyć gminy Słupsk, jej przyrody, kultury, tradycji, architektury, zabytków itp.

        2. Prezentacja powinna zawierać minimalnie 15 slajdów.

        3. Kryteria oceniania prac:

        • zgodność z tematyką,

        • oryginalność pomysłu,

        • technika wykonania,

        • samodzielność wykonania.

        4. Prace muszą być dostarczone na płycie CD lub DVD.

        5. W konkursie nie mogą uczestniczyć prace zbiorowe.

        6. Prace nie podlegają zwrotowi.

      • Konkurs polonistyczny pt. Przyjaciel książek

      • Zachęcamy uczniów gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie polonistycznym pt. Przyjaciel książek.


        Temat: Recenzja wybranej książki z literatury współczesnej w formie prezentacji multimedialnej lub artukułu prasowego. 


        Termin składania do 23.05.2016 r. do p. Agnieszki Kujawki.
        Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

      • Konkurs językowy

      • I English Declamation Competition

        I Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej


        pod honorowym  patronatem Burmistrz Kępic Magdaleny Gryko


        Konkurs recytatorski poezji angielskiej jest skierowany do uczniów szkół podstawowych klas 4-6 i gimnazjalnych . Każda szkoła ma prawo zgłosić po 4 uczestników. Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie do nauczycieli j. angielskiego do końca kwietnia.

      • Rok Matematyki

      • Szanowni Państwo,

        Rok Matematyki na Pomorzu dobiegł końca; nie oznacza to jednak, że inicjatywy popularyzujące tę piękną dziedzinę nauki ustały. Tym razem chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w nowym konkursie pt. „MATEMATYCZNY ŚWIAT. Matematyka w … przyrodzie” organizowanym przez Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość Politechniki  Gdańskiej. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie www Organizatora:

        http://pg.edu.pl/kursy-z-matematyki/o-konkursie2

        TERMIN SKŁADANIA PRAC ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY DO 15 MAJA 2016 R.

      • TERMINARZ KONKURSÓW

      • Liga unihokeja

        I-III GIM

        T. Rybak

        IX-X

        Liga siatkówki

        I-III GIM

        IX-XII

        Liga piłki nożnej

        I-III GIM

        I-II

        Turniej bule

        wszyscy

        V

        Kangur

        I-III GIM

        M. Chachuła Domański

        Termin ustalony odgórnie

        Fotograficzny

        I-III GIM

        K. Wawrzyniak

         

        Literacki

        I-III GIM

        A. Paszun

        II

        Czytelniczy- ”Przyjaciel książek”

        I-III GIM

        A. Kujawka

        V

        Najpiękniejsza szopka Bożonarodzeniowa

        I-III GIM

        B. Rodziewicz

        XII

        Bezpieczeństwo ruchu drogowego

        I-III GIM

        M. Chachuła-Domański

        Termin ustalony odgórnie

        Album o gminie- najpiękniejsze zakątki

        I-III GIM

        M. Szulta

        XI

        Konkurs profilaktyczny

        I-III GIM

        M. Utig

        Termin ustalony odgórnie

        Międzynarodowy konkurs fizyczny „Lwiątko”

        I-III GIM

        S. Winsztal

        Termin ustalony odgórnie

        Wojewódzki konkurs ekonomiczny

        I-III GIM

        S. Winsztal

        Termin ustalony odgórnie

        MATMAN

        I-III GIM

        S. Winsztal, J. Siemaszko, M. Chachuła-Domański, P. Kolasińska-Czywil

        Termin ustalony odgórnie

        Szkolny konkurs wiedzy o AIDS

        I-III GIM

        M. Utig

        XII

        Konkurs historyczny

        I-III GIM

        L. Linmann

         

        Konkurs na spikera

        I-III GIM

        K. Praszczak

        X

        Konkurs strażacki

        I-III GIM

        T. Rybak

        Termin ustalony odgórnie

        Konkurs piosenki o złoty mikrofon

        I-III GIM

        A.Praszczak

        II semestr

        Plastyk Roku

        IV-VI SP

        I-III GIM

        II semestr

        Konkurs kuratoryjny z j. angielskiego

        I-III GIM

        J. Charczun

        13.11, 15.01, 11.03

        Konkurs kuratoryjny z j. niemieckiego

        I-III GIM

        D. Boś

        10.11, 26.01, 01.03

        Konkurs kuratoryjny z historii

        I-III GIM

        M. Kurzyniec-Sadowska

        06.11, 22.11, 4.03

        Konkurs kuratoryjny z geografii

        I-III GIM

        M. Szulta

        26.10, 10.12, 11.02

        Konkurs kuratoryjny z matematyki

        I-III GIM

        M. Chachuła-Domański

        16.11, 29.01, 07.03

        Konkurs kuratoryjny z fizyki

        I-III GIM

        S. Winsztal

        5.11, 27.01, 9.03

        Konkurs kuratoryjny z informatyka

        I-III GIM


        P. Kolasińska-Czywil

        26.11, 25.01, 10.03

        Szkolny rachmistrz

        I-III GIM

        P. Kolasińska-Czywil

        V

        Kuratoryjny z języka polskiego

        I-III GIM

        1. Kujawka

        Termin ustalony odgórnie

         

         

      • Konkurs instrumentalistów

      •  

      • Terminy konkursów kuratoryjnych

      • Lp. Nazwa konkursu Termin eliminacji Imię i Nazwisko Przewodniczącego
        WKK 
        tel./e-mail
        szkolnych rejonowych wojewódzkich
        1. Język polski 25.11.2015
        godz. 14:00
        25.01.2016
        godz. 14:00
        03.03.2016
        godz. 12:00
        Małgorzata Gałązka
        polski.konkurs.woj@gmail.com
        tel. 58 620 75 29
        2. Język angielski 13.11.2015
        godz. 14:00
        15.01.2016
        godz. 14:00
        11.03.2016
        godz. 12:00
        Zofia Błońska
        zofia.blonska@wp.pl
        tel. 58 341 86 13
        3. Język niemiecki 10.11.2015
        godz. 14:00
        26.01.2016
        godz. 14:00
        01.03.2016
        godz. 12:00
        Magdalena Szwejer
        niemiecki.konkurs@vp.pl
        tel. 58 665 42 80
        4. Historia 06.11.2015
        godz. 14:00
        22.01.2016
        godz. 14:00
        04.03.2016
        godz. 12:00
        Maciej Raczyński
        maciejr@poczta.onet.pl
        tel. 58 341 86 13
        5. Biologia 04.11.2015
        godz. 14:00
        20.01.2016
        godz. 14:00
        02.03.2016
        godz. 12:00
        Irmina Ignatowska
        biologia.jezuici@tlen.pl
        tel. 58 661 61 80
        6. Geografia 26.10.2015
        godz. 14.00
        10.12.2015
        godz. 14.00
        11.02.2016
        godz.12.00
        Ewa Tuz
        geografia.trabki@gmail.com
        tel. 58 682 87 30
        7. Matematyka 16.11.2015
        godz. 14:00
        29.01.2016
        godz. 14:00
        07.03.2016
        godz. 12:00
        Alina Wandtke
        matematyka.katolik@gmail.com
        tel. 58 665 42 80
        8. Fizyka 05.11.2015
        godz. 14:00
        27.01.2016
        godz. 14:00
        09.03.2016
        godz. 12:00
        Renata Stolarczyk
        fizyka.katolik@gmail.com
        tel. 58 665 42 80
        9. Chemia 09.11.2015
        godz. 14:00
        28.01.2016
        godz. 14:00
        17.03.2016
        godz. 12:00
        Piotr Malecha
        chemia2012.katolik@gmail.com
        tel. 58 665 42 80
        10. Informatyka 26.11.2015
        godz. 14:00
        21.01.2016
        godz. 14:00
        10.03.2016
        godz. 12:00
        Jacek Gawroński
        ki.pomorskie@gmail.com
        tel. 58 342 59 15
      • II Internetowy Konkurs Łamigłówek

      • Ogólnokształcące Liceum oraz Gimnazjum Programów Indywidualnych w Gdańsku zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w II edycji internetowego konkursu łamigłówek, w dniach 20-22 maja 2015. Przewidujemy wysokie nagrody dla zwycięzw.


        Regulamin i informacje:

        KONKURS ŁAMIGŁÓWEK

        20 maja 2015

        II edycja


        Ogłaszamy konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i I-III gimnazjum z wykorzystaniem komunikacji medialnej.


        Etap I

        • Od 20 do 22 maja 2015 r. o godzinie 15.00 na stronie www.olpi.pl w dziale „Aktualności pojawi się 1 łamigłówka każdego dnia.
        • Kdego dnia (od środy do piątku) naly przesł zdjęcie/skan rozwiązanej łamigłówki, pojawiającej się w Aktualnościach na adres ithejnicki@gmail.com
        • Oprócz dobrej odpowiedzi liczy się czas nadesłania poprawnego rozwiązania (do łnocy każdego wskazanego dnia: 20, 21, 22 maja 2015).
        • E-mail, oprócz odpowiedzi, powinien zawier imię i nazwisko uczestnika, klasę i szkołę, do której uczęszcza.
        • 25 maja (poniedziałek) o godz. 9.00 na stronie www.olpi.pl pojawi się lista osób zakwalifikowanych do II etapu, którzy mus przybyć do naszej szkoły 27 maja 2015 na następny etap.

        Etap II

        • 25 maja o godzinie 9.00 w auli Gimnazjum i Liceum Programów Indywidualnych w Gdańsku, ul. Polanki 124, Gdańsk-Oliwa, odbędą się 60-minutowe pisemne zmagania z łamigłówkami.
        • Ogłoszenie wyników po ukończeniu etapu II.

        Nagrody:

        • Pierwsze miejsce: dyplom+gra logiczna.
        • Drugie i trzecie miejsce: dyplom i książka

        Dla uczniów ubiegających s o przyjęcie do szkół: Gimnazjum oraz Liceum Programów Indywidualnych, Liceum Plastycznego lub Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, ale spoza szkoły organizatora, możliwość zamiany głównej nagrody na zwolnienie z czesnego przez I semestr - ok. 3000 zł.

        Organizatorzy:


        Krzysztof Hejnicki - 502 729 086

        Marzena Nerkowska - 504 686 724

        Marcin Szmuniewski - 502 316 784

      • Moje wymarzone wakacje

      •  

        Konkurs dla klas:

        I-III, IV-VI szkoły podstawowej

        I-III gimnazjum

        Format pracy: A3, A4

        Technika dowolna: np. kolaż, wydrapywanka, farby, pastele, wydzieranka itp.

        Proszę by praca nie była przestrzenna.

        Prace należy przynosić do Pani Moniki Właśniak (świetlica szkolna)

        Termin oddawania prac do 29.05.2015

         

      • XI Mistrzostwa Gimnazjów województwa pomorskiego w strzelectwie sportowym!

      •  

        Chojnice - 15.04.2015r.


        Piotr Kłusek - I miejsce pistolet - kategoria junior młodszy

        Klaudi Kiernicka - I miejsce pistolet - kategoria młodziczka

        Wojciech Nanaszko - III miejsce pistolet - kategoria młodzik

        Przemysław Supieta - IV miejsce pistolet - kategoria młodzik

        Mateusz Dobosz - III miejsce karabin - kategoria junior młodszy

         
      • Idzie Wiosna

      •  26 marca odbył się już kolejny Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna", którego organizatorem było Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy SłupskStarostwo Powiatowe w Słupsku orazCentrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. Do konkursu przystąpiło wielu uczniów ze szkół naszej gminy oraz z powiatu. 

        Naszą szkołę miało zaszczyt reprezentowad troje uczniów w trzech kategoriach wiekowych:

        Roksana Kocoń - klasy I-III szkoły podstawowe,
        Julia Kałuża - klasy IV-VI szkoły podstawowe,
        Katarzyna Olejniczak - klasy I-III gimnazja,

        których przygotował Pan Andrzej Praszczak – nauczyciel muzyki.

        Rywalizacja i poziom wykonawczy był jak co roku duży, jednak nasi uczniowie wrócili aż z trzema pucharami zdobywając czołowe miejsca w swych kategoriach!

        Roksana Kocoń i Julia Kałuża - II miejsca,
        zaś
        Katarzyna Olejniczak - Grand Prix konkursu!

        Ogromne gratulacje i wielkie brawa dla naszych wokalistek!

         
         
      • Bałtycki Festiwal Nauki

      • Zaproszenie do udziału w XIII Bałtyckim Festiwalu Nauki

        XIII Bałtycki Festiwal Nauki będzie trwał od 19 (wtorek) do 24 (niedziela) maja 2015 r. Niektóre wydarzenia odbędą się również później. Festiwalowe miejscowości to: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Elbląg, Miastko, Malbork, Pelplin, Borucino (gm. Stężyca), Człuchów, Hel, Rzucewo (gm. Puck) oraz Wąglikowice k. Kościerzyny.

        Na festiwalowy program składa się w sumie ponad 890 różnych wydarzeń! Udział w festiwalu zadeklarowało 41 instytucji: uczelnie wyższe reprezentowane w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, która jest inicjatorem festiwalu, placówki Polskiej Akademii Nauk, jednostki badawczo rozwojowe oraz pozauczelniane instytucje związane z nauką (muzea, biblioteki) z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego (Elbląg). W organizację tych wydarzeń zaangażowało się blisko 5 000 osób(!). Zgodnie z zasadą festiwalową jest, że wykładowcy nie pobierają za swoje wystąpienia honorariów, a wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.

        Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową przeznaczoną dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba jedynie zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek nauki. Celem festiwalu jest bowiem upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych. Warto zauważyć i podkreślić, że Bałtycki Festiwal Nauki jest jedynym festiwalem nauki w Polsce realizowanym nad Morzem Bałtyckim!

        W ramach festiwalu m.in. odbędzie się w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim piknik (a więc stoiska w miasteczku namiotowym) w niedzielę, 24 maja br. XVI Piknik Naukowy w Gdyni (blisko 60 stoisk czynnych od 10:00 do 18:00). W tym czasie dostępne też będą do zwiedzania również dwa statki: r/v „BALTICA” i r/v „OCEANOGRAF II”. Formę pikniku będzie miał również VIII Sopocki Dzień Nauki (sobota, 23 maja br. od 10:00 do 17:00 na pl. Przyjaciół Sopotu w Sopocie.

        Warto już zacząć planować udział w XIII BFN, gdyż w przypadku ponad 340 wydarzeń organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację i decyduje kolejność zgłoszeń. Sposób dokonywania rezerwacji jest wyraźnie podany wraz ze szczegółami wydarzenia.

        Cały program i szczegóły na stronie organizatora oraz na jego fanpage'u.

         
      • Konkurs robotyki RobotS


      • Więcej szczegółów na stronie organizatora.

         
      • Ogólnopolski Konkurs "Młody Innowator"

      • Informujemy, że ruszyła VIII edycja konkursu „Młody Innowator” skierowanego do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Hasło konkursu brzmi: Mam pomysł na produkt przyszłości”. Konkurs uczy pracy zespołowej – wspólnego realizowania zadań, organizacji i odpowiedzialności. Pobudza dzieci i młodzież do innowacyjnego myślenia i prowadzi do umiejętności rozwiązywania problemów. Więcej o konkursie na stronie: www.not.org.pl
        Zainteresowani udziałem w Konkursie powinni kierować swoje pytania pod adresem: ewa.lukasik@not.org.pl
         
      • Echo Pomorza - Odkrywamy Talenty Na Pomorzu

      •  
         
      • Konkurs plastyczny PGK

      • WSPÓLNIE DBAMY O ŚRODOWISKO
        Nasi uczniowie wzięli udział w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez PGK Słupsk pn. Wspólnie dbamy o środowisko. Z prac naszych gimnazjalistów zostały wybrane trzy, które będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym etapie. Opiekunem eliminacji szkolnych była pani Grażyna Czerniej.
         
      • Kontakt

        • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Czesława Miłosza w Siemianicach
        • zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
        • +48 59 8471856
        • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk
        • NIP 839-28-15-823
      • Logowanie

    • Biuletyn informacji publicznej