STYPENDIA

• WÓJTA SPORTOWE

• Stypendium przeznaczone jest dla uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe, pobierających naukę w szkołach znajdujących się na terenie Gminy Słupsk, bez względu na miejsce zamieszkania ucznia. Stypendium przyznaje się w oparciu o osiągnięty wynik sportowy, biorąc pod uwagę znaczenie danego sportu dla Gminy Słupsk.

Dyscyplinami sportu mającymi szczególne znaczenie dla Gminy Słupsk są: lekkoatletyka, piłka nożna, piłka siatkowa, piłka ręczna, pływanie, tenis stołowy, szachy, unihokej, judo, boks, strzelectwo, gimnastyka, taniec towarzyski, biegi.

Za osiągnięcie wysokich wyników sportowych przyjmuje się:

1. Miejsca I – VIII na poziomie igrzyskach olimpijskich i igrzyskach paraolimpijskich,
        2. miejsca I – VIII we współzawodnictwie sportowym na poziomie Mistrzostw Świata,
        3. miejsca I – VII we współzawodnictwie sportowym na poziomie Mistrzostw Europy,
        4. miejsca I – V we współzawodnictwie sportowym na poziomie Mistrzostw Polski,
        5. miejsca I – III we współzawodnictwie sportowym na poziomie międzywojewódzkim

Termin złożenia wniosku upływa z końcem maja, każdego roku kalendarzowego