STYPENDIA

• STYPENDIUM DYREKTORA SZKOŁY

Stypendium dyrektora szkoły jest przyznawane uczniom za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe. Można ubiegać się o nie dwa razy w roku: po pierwszym i po drugim semestrze. Wnioski uczniów o przyznanie stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe do szkolnej komisji stypendialnej składają wychowawcy klasy.

Stypendiium za wyniki w nauce

Stypendium  może być przyznane uczniom kl. V-VIII Szkoły Podstawowej w Siemianicach, którzy uzyskali wysoką średnią ocen (od średniej 4,75) oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania w okresie (semestrze) poprzedzającym okres (semestr), w którym przyznaje się to stypendium.

Stypendium za wyniki w nauce uczniom klas IV szkoły podstawowej jest po raz pierwszy przyznawane po ukończeniu pierwszego semestru nauki szkolnej. Obowiązują takie same kryteria jak dla uczniów klas starszych.

Stypendium za osiągnięcia sportowe

Stypendium może być przyznane uczniom kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej w Siemianicach, którzy uzyskali wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym na szczeblu co najmniej międzyszkolnym oraz co najmniej dobrą ocenę z zachowania w okresie (semestrze) poprzedzającym okres (semestr), w którym przyznaje się to stypendium.

W przypadku, gdy liczba uczniów uprawnionych do otrzymania stypendium za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe przewyższa liczbę stypendiów określonych planem finansowym, w pierwszej kolejności stypendium otrzymują uczniowie, którzy uzyskali w konkursach wiedzy i olimpiadach wiedzy  tytuł finalisty lub laureata, a w następnej kolejności uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen i zachowania.