MŁODZIEŻOWA RADA GMINY

• CELE

• Młodzieżowa Rada Gminy Słupsk jest organem o charakterze konsultacyjnym organów samorządu Gminy Słupsk w sprawach dotyczących młodzieży, szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy.

Najważniejszym celem istnienia Młodzieżowej Rady Gminy jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych ludzi sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Młodzieżowa Rada jest instytucją, która zapewnia młodzieży udział w procesie podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

Dzięki działaniu MRG chłopcy i dziewczęta rozwijają kluczowe umiejętności obywatelskie oraz zyskują przekonanie, że lokalne sprawy publiczne są ważne i godne ich uwagi. Dobrze działająca MRG tworzy zatem podwaliny dla aktywnego obywatelstwa w gminie.

Młodzi mieszkańcy gminy dzięki MRG uczą się:

- wybierania swoich przedstawicieli

- współdecydowania o sprawach wspólnych