• WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

•  W dniach 02 – 04.10.2020r. uczniowie klas IV – VIII będą wybierali online przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna SU w naszej szkole. W środę na naszej oficjalnej stronie fb  zostaną zamieszczone filmy przedstawiające wszystkich kandydatów. W piątek uczniowie klas IV-VIII otrzymają dwa linki, dzięki którym będą mogli oddać swój głos. Wyniki głosowania opublikujemy w poniedziałek 05.10.2020r.

Trzymamy kciuki 😊

• Projekt edukacyjny Widokówka - poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny

•

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie, którego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.

W trakcie jego trwania uczniowie wraz z nauczycielką geografii przygotują i wyślą pocztówki do innych szkół biorących udział w projekcie. Będą one przedstawiać atrakcje turystyczne, krajobraz miejscowości, w której położona jest szkoła oraz krótką informację o przedstawionym miejscu, zachęcająca naszych odbiorców do przyjazdu w dany region.

Nasze kartki powędrują do: Radomia, Piotrkowa Trybunalskiego, Trzeboszowic, Sianowa, Puzdrowa, Wielkiego Leźna, Płowęży, Luskówka, Żar, Kruz oraz do miejscowości Kozy w województwie śląskim

• Przechodzimy na nauczanie hybrydowe!

• 23 września nasza szkoła przeszła na nauczanie hybrydowe. Klasy 0-3 chodzą do szkoły według planu, klasy 4-8 mają nauczanie zdalne. Życzymy wszystkim zdrowia! Dbajcie o siebie i swoich bliskich!

• "Sprzątanie Świata"

• 18 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach wraz ze sprawującymi nad nimi opiekę nauczycielami wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata 2020". Zaopatrzeni w worki na odpady, rękawiczki oraz dobry humor wyruszyli spod szkoły, by posprzątać wyznaczone tereny. Mamy nadzieję, że tego typu akcja zaowocuje chęcią dbania o naszą planetę również na co dzień.

• Zbiórka nakrętek dla Stasia i Olusia

• Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczyna akcję zbiórki nakrętek dla Stasia i Olusia!

Pomaganie jeszcze nie było tak proste!

Akcja „Nakrętki zbieramy – dzieciom pomagamy” startuje już dziś!

Zbieramy nakrętki po napojach, sokach, szamponach, pastach do zębów, płynach do płukania, itp.

Wspólnymi siłami możemy zebrać kilogramy nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup leków oraz na rehabilitację chorych dzieci – Stasia i Olusia

Nakrętki przynosimy do sali nr 6 do p. Judyty Jańczak – opiekuna SKW.

Uwaga! Czas - start!

• Rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy strój w kropki „ZAKROPKOWANI”

• 17 września w klasach IV-VIII odbył się konkurs na najciekawszy strój w kropki. Wielu uczniów wykazało się kreatywnością i humorem przy tworzeniu swoich kropkowanych kostiumów. Pojawiły się nie tylko ubrania z materiałów w kropki i groszki, ale także: kropki malowane, naklejane, wyszywane, kropki aplikacje, kropki świecące a nawet kropki naklejane na powieki i naturalne kropki w formie piegów

6 osób wykazało się szczególną pomysłowością i pragniemy nagrodzić ich starania.

I miejsce – Flawio Postiglione

II miejsce – (ex aequo) Antonina i Leonard Piszcz

III miejsce – Wiktoria Winsztal

wyróżnienie – Iga Stawasz