CARITAS

• BOŻONARODZENIOWE PACZKI

• „Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”

Charles Dickens

Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami, że są kochani i potrzebni. Wolontariusze z Caritasu z pomocą uczniów naszej szkoły i ich Rodzicom  od połowy listopada do połowy grudnia zbierali żywność i  środki czystości . Przygotowane  paczki rozdaliśmy  osobom znajdującym się  w trudnej sytuacji życiowej.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy postanowili zostać świętymi Mikołajami!

• ZBIÓRKA BOŻONORODZENIOWA

• Dnia 28 listopada Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas sprzedawali ciasta, tosty, babeczki, galaretki. Naszym celem jest pomoc w godnym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia, tym którym jest najtrudniej. Bardzo dziękuję wszystkim Wolontariuszom i ich Cudownym Rodzicom za te wszystkie pyszności, które przygotowali. Ogromne podziękowania dla Pani Ani Trompeteler za ciasta i pomoc w zorganizowaniu
          i przeprowadzeniu całej zbiórki.

Bardzo dziękujemy Wszystkim Łasuchom, dzięki którym nazbieraliśmy 810 zł.

”Bo miłość to bycie do dyspozycji, to gotowość do tego by usłużyć, pomóc, przydać się, zaopiekować się.

To chęć bycia potrzebnym.”

• AKCJA - ZAPAŁKA NIE OGRZEJE

• Wolontariusze ze szkolnego Koła Caritas kolejny raz biorą udział w akcji "zapałka nie ogrzeje", organizowanej przez Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Zbieramy pieniążki na opał dla najbardziej potrzebujących.

• SPRZEDAŻ KREMÓWEK

• Dnia 13 października młodzież ze szkolnego koła Caritas kolejny raz sprzedawała kremówki w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Siemianicach. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc najbardziej potrzebującym.

• zssiemianice@gminaslupsk.pl; zes_siem@wp.pl
        • ul. Słupska 42 76-200 Słupsk