Unihokej

• W treningach unihokeja mogą uczestniczyć uczniowie klas IV-VI. Celem tych zajęć jest rozpowszechnienie tej mało znanej dyscypliny sportu, a także, co ważniejsze poprawa sprawności ogólnej i motoryki uczestników zajęć. Gra w unihokeja wymaga dobrej kondycji fizycznej. Dziecko, które uczestniczy w zajęciach może poprawić swoją motorykę i kondycję fizyczną, uczy się współpracy z innymi dziećmi czyli pracy zespołowej, odpowiedzialności nie tylko za siebie lecz także za innych członków zespołu. Unihokej jak każdy sport uczy dyscyplin, punktualności, a także pozytywnie wpływa na samoocenę uczestnika zajęć. Dzięki udziałowi w zajęciach u dziecka poprawia się sprawność ruchowa, a co za tym idzie zdrowie młodego człowieka.