Strzelectwo sportowe

• Nagłówek

• Zajęcia ze strzelectwa sportowego prowadzone są nieodpłatnie, dwa razy w tygodniu po 90 minut, w obiektach Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” znajdujących się przy ulicy Zamiejskiej 30 w Słupsku. W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy chętni uczniowie. Mają oni możliwość nauki strzelania z broni długiej i krótkiej pod kierunkiem wielokrotnej medalistki Mistrzostw Polski Pani Magdaleny Lis.

• Wielkie gratulacje dla naszych strzelców!

• Jagoda Kiernicka, Łukasz Lisiewicz, Oliwia Miszk, Maksymilian Jańczak, Jakub Baratyński oraz Jakub Trompeteler wystartowali w XII Ogólnopolskiej Spartakiadzie Strzeleckiej, która odbyła się w Kołobrzegu.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie:

Jagoda Kiernicka zwyciężyła w konkurencji pistoletu pneumatycznego dziewcząt. W finale australijskim, w skład którego wchodziło 14 zawodników ( 7 dziewcząt i 7 chłopców) zajęła trzecie miejsce, pozostali uczniowie  poprawili swoje rekordy życiowe.

Drużynowo zajęliśmy piąte miejsce.

Zapraszamy do galerii.

• Szkolne zawody strzeleckie

•

• Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

• Po raz dziesiąty w Kołobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów naszej szkoły.

W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Jagoda Kiernicka (pistolet).

Uczniowie klasy VI i VII Katarzyna Łęgowska, Jakub Trompeteler, Jakub Baratyński, Łukasz Lisiewicz i Maksymilian Jańczak zajęli dalsze lokaty, ale warto podkreślić, że był to dla nich pierwszy start na tak poważnych zawodach, a nabyte doświadczenie na pewno zaprocentuje na kolejnych zawodach.

Wszystkim gratulujemy!!!

• Jagoda Kiernicka Rekordzistką Polski!!!

• W miniony weekend (26 -28.10.2018r.) w Łebie odbyły się Międzynarodowe Zawody Baltic Cup w strzelaniu z broni pneumatycznej. Miłą niespodziankę sprawiła Jagoda Kiernicka uczennica klasy III a, która zajęła pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów młodziczek i ustanowiła nowy Rekord Polski wynikiem 370punktów!!!

Gratulujemy!!!

• Strzelcy z Siemianic Mistrzami Gimnazjów województwa pomorskiego w strzelectwie sportowym

• Na XIII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniach pneumatycznych nie mogło zabraknąć uczniów z ZS Siemianice. Zajęli oni pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej pokonując zespoły szkół gimnazjalnych z Lęborka, Chojnic, Kartuz, Nowej Wsi Lęborskiej i Brus.

W rywalizacji indywidualnej, która rozgrywana była w dwóch kategoriach wiekowych młodzików i juniorów młodszych, wszystkim uczniom z Siemianic udało się wywalczyć miejsca na podium.

3 miejsce Bartosz Karaś

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem pucharów, medali, dyplomów dla zwycięskich drużyn oraz za zwycięstwa indywidualne.

• Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne „ZAŚLUBINY Z MORZEM”  w strzelaniu z broni pneumatycznej

• Dziesiątego lutego  przypada rocznica Zaślubin Polski z morzem. Po ponad 120 latach zaborów gen. Józef Haller rzucając pierścień w wody Zatoki Puckiej, dokonał symbolicznego powrotu Polski nad Morze Bałtyckie. Tego dnia, przed zaślubinami, miało również miejsce spotkanie generała i delegacji władz Polski w Gdańsku z tamtejszymi Polakami, którzy  ofiarowali generałowi Hallerowi dwa symboliczne pierścienie. Sygnety sfinansowali zamożni gdańszczanie. Polska objęła 10 lutego odcinek wybrzeża morskiego, który wraz z Mierzeją Helską liczył około 140 km. W Rewie podniesiono polskie bandery, tworząc zalążek Polskiej Marynarki Handlowej. Z tej okazji Klub Strzelecki GROT Puck organizuje Międzynarodowe Zawody Strzeleckie w strzelaniu pneumatycznym pt. "Zaślubiny z morzem". Wzięli w niech udział uczniowie naszej szkoły Krystian Szuryn i Wojciech Nanaszko.

Krystianowi udało się wywalczyć miejsce na  podium w kategorii juniorów młodszych, zajął on trzecie miejsce. Wojciech zajął 8 miejsce, w tej samej kategorii wiekowej. Nowe doświadczenia zdobyte na tych zawodach pozwolą im na osiąganie coraz lepszych wyników na kolejnych zawodach.

W zawodach startowali zawodnicy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Słowacji oraz Kadra Narodowa. Można było także spotkać byłych reprezentantów Polski, Olimpijczyków między innymi Mirosławę Sagun- Lewandowską, Paulę Wrońską, Roberta Kraskowskiego, Klaudie Breś i Piotra Daniluka.

• OTWARTE MISTRZOSTWA WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ – KOŁOBRZEG 2016

• Wojciech Nanaszko zajął pierwsze miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego juniorów młodszych na odbywających się w Kołobrzegu Otwartych Mistrzostwach woj. zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Był to jedyny medal, który udało się zdobyć uczniom naszej szkoły podczas tych zawodów. Warto wspomnieć, że brali w nich udział reprezentanci kadry województwa pomorskiego z Lęborka oraz Słupska, a także silna ekipa zawodników z Poznania, Goleniowa, Białogardu oraz Koszalina.

• Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym

• Krystian Szuryn, Wojciech Nanaszko i Przemysław Supieta wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy. W zawodach startowałi zawodnicy  z Elbląga, Gdyni, Lęborka, Goleniowa, Słupska, Bydgoszczy.

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły: Krystian zajął  II miejsce w konkurencji pistolet sportowy cześć szybka i zakwalifikował się do Mistrzostw Polski Młodzików, które odbędą się pod koniec września w Zielonej Górze, Wojciech zajął szóste miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny 30 strz. , na dalszej pozycji uplasował się Przemek.

Wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił na strzelnicy, zapraszamy serdecznie na zajęcia, w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 14:30 do 16:00 lub w dogodnym terminie po uzgodnieniu z Panią Magdaleną Lis.

• XII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej

• Na strzelnicy Gimnazjum nr 1 w Chojnicach odbyły się XII Mistrzostwa Gimnazjów Województwa Pomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej. Brali w nich udział uczniowie ze szkół ze Słupska, Lęborka, Chojnic, Nowej Wsi Lęborskiej, Przechlewa, Brus oraz Siemianic.

W klasyfikacji drużynowej w pistolecie wygrali uczniowie z Gimnazjum w Siemianicach, którzy wywalczyli Puchar Pomorskiego Kuratora Oświaty. Strzelcy naszej szkoły bardzo dobrze zaprezentowali się także indywidualnie. Pierwsze miejsce zajęli Krystian Szuryn i Wojciech Nanaszko, brązowe medale zdobyli  Weronika Skrzybalska i Przemysław Supieta, tuż za podium (4 miejsce) uplasowali się Julia Kałuża i Patryk Studziński.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• XI Mistrzostwa Gimnazjów woj.pomorskiego w strzelectwie sportowym

• 15.04.2015r. w Chiojnicach odbyły się XI Mistrzostwa Gimnazjów woj.pomorskiego w strzelectwie sportowym. Nasi reprezentanci wrócili z workiem medali. GRATULUJEMY !!!